مجموعه عکس‌های افشان ستاره با رویکردی به ناشناخته‌ها و فضاهای مبهم و رازآلود جمعه ۲۷ مرداد در گالری هپتا به نمایش درمی‌آید.

به گزارش خبرگزاری موج، جمعه ۲۷ مرداد مجموعه‌ ای از عکس‌ های افشان ستاره به نام «گذر» و به انتخاب شادی قدیریان در گالری هپتا روی دیوار می‌ رود. افشان ستاره متولد سال ۱۳۵۵ و دارای مدرک کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه الزهرای تهران است.

«گذر» اولین نمایشگاه انفرادی افشان ستاره است و او در توضیح فضای این مجموعه گفت: زمانی که روی این مجموعه کار می‌ کردم، در حال گذر از مرحله‌ ای از زندگی بودم که برایم ناشناخته و مبهم بود. شاید فضای رازآلود عکس‌ ها در نتیجه‌ همین موقعیت خاص ذهنی و فیزیکی من باشد.

 ستاره ادامه داد: به نظرم وهم‌ آلود بودن موقعیت من روی فرم عکس‌ها هم تاثیر  گذاشته و فضای آنها را به نقاشی نزدیک کرده است.

در بخشی از استیتمنت این نمایشگاه که محسن یزدی‌ پور نوشته، آمده است: زمان، کنجکاوی و عشق و هراس مسافری را تعریف می‌ کند که در حال کشف مکان‌ بیگانه است. مکانی که تنها با «گذر» از آن می‌ توان به رازش پی‌ بُرد. من تراژدی پشت این جاده را می‌ بینم. سکوت عمیق این عکس‌ ها، در گوش ناله می‌ کند. سکوتی که در آن، تنها نور نفس می‌ کشد. و ما گاهی نیاز داریم ناظر باشیم و این بدان معنا است که از آنچه نمی‌ دانیم یا هنوز اتفاق نیفتاده، راضی هستیم.

در این نمایشگاه ۲۲ اثر در سایزهای ۱۰۰ در ۷۰، ۵۰ در ۷۰ و ۳۰ در ۴۰ نمایش داده می‌شود. این نمایشگاه که در روز جمعه ۲۷ مرداد از ساعت ۱۶ تا ۲۰ در گالری هپتا افتتاح خواهد شد تا هشتم شهریور ماه ادامه دارد.

گالری هپتا در خیابان ایرانشهر، روبه‌روی پارک هنرمندان، بن‌بست نیکوشهر، شماره‌ سه واقع شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج