آیت الله جوادی آملی گفت: خدای سبحان شما را پیروز می‌کند برای اینکه کار کردید، تلاش کردید. مطمئن باشید که این نظام و انقلاب به برکت خون‌های پاک شهدا استوار می‌ماند.

 

به گزارش خبرگزاری موج، جمعی از اعضای هیئت رزمندگان اسلام، خانواده معظم شهدا و اعضاء جمعیت هلال احمر شهرستان آمل با حضور در شهرستان دماوند با آیت الله العظمی جوادی آملی دیدار کردند.

آیت الله جوادی آملی در این دیدار بیان داشت: مستحضرید قرآن کریم وقتی بخواهد به بعضی از امور اهمیت بدهد به آنها سوگند یاد می‌کند، مانند اینکه به عمر پیغمبر قسم می‌خورد و می‌فرماید: ﴿لَعَمْرُکَ إِنَّهُمْ لَفی‏ سَکْرَتِهِمْ یعْمَهُونَ﴾ یعنی وجود مبارک حضرت رسول(ص) به جایی رسیده است که خداوند به عمر او قسم می‌خورد، و یا در جایی دیگر خداوند به قلم قسم می‌خورد تا جامعه ما را به علم و معارف الهی دعوت کند، به کتاب قسم می‌خورد، به مسطور و مکتوب قسم می‌خورد ﴿ن وَ الْقَلَمِ وَ ما یسْطُرُونَ﴾، در جریان جهاد و مبارزه نیز، ذات اقدس الهی قسم‌های فراوانی یاد می‌کند و می فرماید ﴿وَ الْعادِیاتِ ضَبْحاً ٭ فَالْمُورِیاتِ قَدْحاً ٭ فَالْمُغیراتِ صُبْحاً ٭ فَأَثَرْنَ بِهِ نَقْعاً ٭ فَوَسَطْنَ بِهِ جَمْعاً﴾؛ به این اسب‌های در میدان جنگ قسم! قسم به آن جرقّه‌هایی که پیدا می‌شود! قسم به آن گرد و خاک‌هایی که در میدان نبرد بر می خیزد! قسم به آن فداکاری که رزمنده‌ها در میدان جنگ می‌کنند! این نشان می‌دهد آن‌که شهید در راه حق است، جانباز در راه حق است، مبارز در راه حق است، فداکار در راه حق است کار او نه تنها مقبول خدای سبحان است و نه تنها خدای سبحان به او اجر و به بازماندگانش صبر عطا می‌کند بلکه به او سوگند یاد می‌کند تا جامعه را به این امر تشویق کند.

وی ادامه داد: بنابراین شما بزرگواران خدا را شاکر باشید که وظیفه‌تان را انجام دادید و مطمئن باشید آثار این ایثار و شهادت و رزمندگی، یقیناً حفظ نظام اسلامی است چون در قرآن کریم فرمود: ﴿وَ لَنْ یتِرَکُمْ أَعْمالَکُمْ﴾ چون شما تلاش کردید، خون دادید، جان دادید، جانبازی کردید، فرمود: ﴿فَلا تَهِنُوا وَ تَدْعُوا إِلَی السَّلْمِ وَ أَنْتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَ اللَّهُ مَعَکُمْ وَ لَنْ یتِرَکُمْ أَعْمالَکُمْ﴾ خدای سبحان شما را پیروز می‌کند برای اینکه ﴿لَنْ یتِرَکُمْ أَعْمالَکُمْ﴾ کار کردید، تلاش کردید، جانبازی کردید، لذا شما یقیناً پیروزید، لذا مطمئن باشید که این نظام و انقلاب به برکت خون‌های پاک شهدا استوار می‌ماند.

وی با اشاره به سخنان زینب کبری(سلام الله علیها) در مجلس شام، تصریح داشت: زینب کبرا(سلام الله علیها) در مجلس شام سوگند یاد کرد و فرمود قسم به خدا ما پیروزیم! با اینکه ایشان را به عنوان اسیر آورده بودند فرمود: هیچ وقت نمی‌توانید نام ما را از بین ببرید و ما را به فراموشی بسپارید. در جلوی دروازه شام، کسی خواست به حضرت سجاد(ع) طعنی بزند، به ایشان گفت در این صحنه و پیکار چه کسی پیروز شد؟ حضرت فرمود ما! بعد فرمود اگر خواستی بفهمی چه کسی پیروز شد موقع نماز اذان و اقامه بگو و ببین نام چه کسی را می‌بری، ما رفتیم نام پیغمبر را زنده کردیم، اسلام را زنده کردیم، قرآن را زنده کردیم، اهل بیت را زنده کردیم و برگشتیم.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج