فیلم سینمایى «خاطرات پاییزى» محصول مشترک ایران، جمهورى چک و اوکراین به کارگردانى على فخر موسوى و تهیه‌کنندگى سیدامیر سیدزاده و ویکتور ویلهلم توانست جواز حضور در بخش اصلى مسابقه جشنواره Lake view international film festival در ایالت پنجاب هند را بدست آورد.

به گزارش خبرگزاری موج، این جشنواره هر سال از ۲۸ آگوست به مدت ده روز در شهر پنجاب هند برگزار مى‌شود.

امسال ۶۰کشور دنیا متقاضى حضور در بخش اصلى جشنواره Lake view  international  film festival بودند که از میان آنها تنها ۱۷ فیلم توانسته مجوز ورود به بخش اصلى مسابقه این جشنواره را کسب کنند.

فیلم «خاطرات پاییزى» که به عاشقانه‌اى ضد جنگ مى‌پردازد یکى از ۱۷ فیلم راه یافته به این بخش است.

این فیلم که در بخش هنر و تجربه جشنواره سى و پنجم فیلم فجر و سی‌وپنجمین جشنواره جهانى فیلم فجر حضور داشته و در نوبت اکران پاییزى سینماهاى گروه هنر و تجربه ایران است، تاکنون جوائز متعددی همچون دیپلم افتخار و نشان یادبود سازمان حمایت از قربانیان جنگ وابسته به سازمان ملل و اتحادیه اروپا، جشنواره بین‌المللی کرونا کارپات ۲۰۱۶، جایزه ارکیده طلایی و فیلم منتخب مردمی از جشنواره ترنُپیل ۲۰۱۶ اوکراین و… را در جشنواره‌هاى مختلف به دست آورده و فیلم افتتاحیه جشنواره بین‌المللی Dream City 2016  بوده است.

این فیلم قصه دختری را به تصویر می‌کشد که خانه و خانواده‌اش مورد حمله و تجاوز گروه‌های تروریستی قرار گرفته است؛ او که آواره‌گی، نابینایی و حتی از دست دادن قدرت تکلم را تجربه می‌کند در نهایت می‌تواند آرامش و عشق را در گوشه‌ای دیگر از دنیا در کنار مردمی که خود آسیب دیده از جنگ هستند، بیابد.

نازنین احمدى شاهپورآبادى بازیگر زن نقش اصلى این فیلم است که در کنار دیگر بازیگران مطرح اروپاى شرقى از جمله الکساندر ایگناتوشا، دِمیترُ لِنارتوویچ، تاتیانا یوریکووا، گالینا یابلونسکا و نَظَر رِگوش به ایفاى نقش پرداخته است.

دیگر عوامل این فیلم عبارتند از: مدیر فیلمبرداری: دیمیتری ویشنیاک، مدیر صداگذاری: نیک استریلِسکی، تدوین: الکسانددر نِدبایف، طراح لباس: آلِنا زاویدیوسکا، طراح صحنه: رُسلان پیساچِنکو، طراح چهره‌پردازی: گریم: کاترینا ستارُوُیتووا، موسیقی متن: رُمان کروتین، انتخاب بازیگر: ویکتوریا لینهارتووا، مشاور رسانه‌ای: مریم قربانی‌نیا.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج