سازمان سینمایی حوزه هنری در نظر دارد ۲۴ مرداد ماه جاری با حضور هنرمندان، سینماگران، مدیران فرهنگی و اهالی رسانه در تالار سوره حوزه هنری بزرگداشت استاد مجید انتظامی را برگزار کند.

به گزارش خبرگزاری موج، یزدان عشیری مدیر روابط عمومی و امور محافل سازمان سینمایی حوزه هنری با اعلام این خبر افزود: این مراسم روز سه شنبه ۲۴ مردادماه جاری با حضور هنرمندان، سینماگران، مدیران فرهنگی و اهالی رسانه در تالار سوره حوزه هنری برگزار می شود.

وی ادامه داد: این حرکت به پاس خدمات ارزنده و خلاقیت‌های ماندگار وی در جهت پاسداشت کارنامه درخشان و غنی استاد انتظامی و حضور و جایگاه تاثیرگذار ایشان در عرصه موسیقی سینما بویژه، سینمای انقلاب و دفاع مقدس طراحی شده است.

به گفته وی، استاد مجید انتظامی در سینمای ایران، تنها یک نام و یک کارنامه نیست. ملودی‌های او، صدای مردمان یک سرزمین است. صدای عشق، اعتقاد و باور آنها. حضور او در سینمای ایران، کهکشانی از نور، شور، خلاقیت و خاطره آفریده است و سازمان سینمایی حوزه هنری به پاس این حضور درخشان و این اثرگذاری ماندگار فضایی را فراهم می‌سازد تا از چندین دهه تلاش و خلاقیت مجاهدانه این هنرمند قدردانی نماید.

مجید  انتظامی

مدیر روابط عمومی و امور محافل سازمان سینمایی حوزه هنری خاطرنشان ساخت: این هنرمند خلاق که تاریخ معاصررا با تمام روح و جان خویش در تاروپود  ملودی‌ها، نغمه‌ها و قطعه‌های موسیقی درهم تنیده و پژواک هوش و جسارتش در لایه لایه ذهن و ضمیر سینما دوستان و عاشقان هنر این دیار خانه کرده است.

وی با اشاره به برنامه تجلیل گفت: برنامه‌های متنوعی برای این مراسم پیش‌بینی شده است.

عشیری با بیان اینکه انتظامی یکی از تاثیرگذارترین آهنگسازان حال حاضر کشور است که نزدیک به ۱۰۰ موسیقی فیلم و حدود ۱۰ موسیقی صحنه‌ای نوشته است افزود: کمتر هنرمندی را سراغ داریم که از چنین گستره وسیعی از فعالیت برخوردار باشد. موسیقی آثاری چون: آژانس شیشه ای، روز واقعه، از کرخه تا راین، ترن، دوئل، سردار جنگل، عقاب ها، مریم مقدس، کانی مانگا، بوی پیراهن یوسف وده ها فیلم سینمایی دیگر، یا موسیقی سریال هایی چون: تنهاترین سردار، مردان آنجلس، شیخ بهایی، کلاه پهلوی گوشه‌هایی از کارنامه این هنرمند بزرگ است.

به گفته وی، نمی‌توان خلق سمفونی‌هایی چون: سمفونی ایثار، سمفونی انقلاب اسلامی، سمفونی مقاومت، سمفونی خرمشهر و سمفونی درخشان «این فصل را با من بخوان» و یا سمفونی صلح را از این آهنگساز  فراموش کرد و معتقدم بر تارک موسیقی فیلم دفاع مقدس نام استاد مجید انتظامی همواره می‌درخشد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج