اختتامیه ششمین جشنواره فیلم شهر شامگاه 14 مرداد در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در ابتدای مراسم، سیدعلی احمدی، دبیر جشنواره ضمن خوشامد گویی به مهمانان گفت: پنجمین و ششمین دوره از جشنواره شهر با وجوهی که مخاطبان در پردیس‌های سینمایی تهران پرداخت کرده‌اند، برگزار شده است و امیدوارم این جشنواره برای مردم ایران و شهر تهران باقی بماند.

الهه نوبخت، مدیر بخش بین‌الملل جشنواره شهر در بخش پایانی جوایز بین‌المللی عنوان کرد: تعدادی از فیلم‌هایی که در این دوره از جشنواره حضور دارند، اولین حضور آسیایی و جهانی خود را تجربه کردند، این باعث خوشحالی ماست که این جشنواره در بخش بین‌المللی به یکی از قطب‌های استعدادیابی جوانان تبدیل شده است.

در اختتامیه ششمین جشنواره فیلم شهر که شامگاه 14 مرداد در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد، افرادی چون محمدباقر قالیباف، شهرام گیل‌آبادی، محمود صلاحی و هنرمندانی چون، ناصر ‌هاشمی، مسعود فروتن، بهرام عظیمی، مازیار میری، مستانه مهاجر، پژمان بازغی، پردیس احمدیه، جمشید مشایخی، ژاله علو، منوچهر والی‌زاده، غلامرضا صنعتگر، فریدون جیرانی، حمید قنبری، محمود کلاری، حسین جعفریان، بهروز شعیبی، فاطمه گودرزی و... حضور داشتند.

همچنین هیات داوران بخش‌های مختلف این جشنواره هم حضور داشتند که برای تقدیر از هر یک از برگزیدگان بر روی جایگاه حاضر می‌شدند.

برگزیدگان ششمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم شهر به شرح زیر است:

در بخش فیلم‌های کوتاه بین‌الملل بهترین فیلم انیمیشن، تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی تعلق گرفت به فرنوش عابدی برای فیلم «پیش‌خدمت» از ایران

در بخش بهترین مستند کوتاه دانیال یاپز و کریستین مجیا گوستا برای فیلم «ویدا» از کشورهای اکوادور و کلمبیا

در بخش فیلم‌های کوتاه بین‌الملل، فیلم کوتاه داستانی فابریک براکیو برای فیلم «تمام دنیا برای یک دنیای کوچک» از فرانسه

بهترین فیلم مستند در بخش فیلم‌های بلند داستانی و مستند تعلق گرفت به محمد کارت برای فیلم «آوانتاژ» از ایران

در بخش بهترین کارگردانی فیلم بلند داستانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه تعلق گرفت به فابریزیو کتانی برای فیلم «شرح یک عشق» از ایتالیا

در بخش فیلم‌های بلند داستانی و مستند

بهترین فیلمنامه تعلق گرفت به کامبوزیا پرتوی برای فیلم «فراری» از ایران

بهترین بازیگر زن والریا چانگتینی برای فیلم «شرح یک عشق» از ایتالیا

بهترین بازیگر مرد محسن تنابنده برای فیلم «فراری» از ایتالیا

بهترین دستاورد فنی دودو میراندو برای فیلمبرداری از فیلم «دادگاه داخلی» از برزیل

بهترین فیلم داستانی فابریزیو کتانی برای فیلم «شرح یک عشق» از ایتالیا

جایزه ویژه هیات داوران تعلق گرفت به محمد کارت برای فیلم «آوانتاژ» از ایران

در بخش فیلم‌های پویانمایی کوتاه و نیمه‌بلند

بهترین جانبخشی سارا آیت‌اللهی، لاله ضیایی، سیامک تکلو و حجت عزم‌پور برای فیلم «داش‌آکل»

بهترین کارگردانی حسین ملایمی برای کارگردانی فیلم «بدو رستم بدو»

بهترین فیلم امیرهوشنگ معین، تهیه‌کنندگی فیلم «درخت پرتغالی» محصول مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

فیلم‌های کوتاه و نیمه‌بلند داستانی

بهترین فیلمنامه آرمان خوانساریان برای فیلمنامه فیلم‌های «سبز کله‌غازی» و «قرص برنج»

بهترین دستاورد فنی یا هنری، میلاد و سجاد ستوده‌نیا و مرتضی هدایی برای فیلم «بیماری»

بهترین کارگردانی دورناز حاجی‌ها برای کارگردانی فیلم «مرضیه»

بهترین فیلم مستانه مهاجر برای تهیه‌کنندگی فیلم «مرضیه»

بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری آرمان خوانساریان برای فیلم «سبز کله‌غازی»

جایزه ویژه هیات داوران تعلق گرفت به خورشید چراغی‌پور برای نقش‌آفرینی در فیلم کوتاه داستانی «وقت ناهار»

بهترین تحقیق یا پژوهش در بخش مستند ابوالفضل سروش‌مهر برای فیلم گراندهتل

بهترین دستاورد فنی و هنری انسیه ملکی برای فیلم «مانکن‌های قلعه‌حسن‌خان»

بهترین کارگردانی مستند کوتاه و نیمه‌بلند حامد کلجه‌ای برای کارگردانی فیلم مستند «حامی»

بهترین کارگردانی مستند بلند حسام اسلامی برای کارگردانی فیلم مستند بلند متهمین دایره بیستم

جایزه ویژه هیات داوران در این بخش تعلق گرفت به مستند «مادرم زمین» به تهیه‌کنندگی مجتبی میرطهماسب

بهترین فیلم سام کلانتری برای تهیه‌کنندگی فیلم مستند «مانکن‌های قلعه‌حسن‌خان»

بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری تعلق گرفت به هادی آفریده برای فیلم مستند «باغ‌های گمشده»

بهترین اثر با محوریت تهران‌شناسی و تهران‌نگاری با تقدیر از هیات داوران به خاطر تصویربرداری مجموعه فیلم‌های مستند ارائه شده به جشنواره به رضا تیموری تعلق گرفت

در بخش فیلم‌های ویدئویی

بهترین فیلمنامه سیدروح‌الله حجازی برای فیلمنامه فیلم «سپید به رنگ مروارید»

بهترین دستاورد فنی یا هنری امیر موسوی برای تصویربرداری فیلم «سپید به رنگ مروارید» و رضا بازی‌برون برای ایفای نقش «کارگاه» در فیلم «جاده تباهی»

بهترین کارگردانی یاسر طالبی برای کارگردانی فیلم «فرزندان»

بهترین فیلم میترا روحی‌منش برای تهیه‌کنندگی فیلم «فرزندان»

فیلم‌های سینمایی

بهترین فیلمنامه کابوزیا پرتوی برای فیلمنامه فیلم سینمایی «فراری»

بهترین بازیگر زن پردیس احمدیه برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «لاک قرمز»

بهترین بازیگر مرد ناصر هاشمی برای ایفای نقش در فیلم سینمایی «برادرم خسرو»

بهترین دستاورد فنی یا هنری مهرداد میرکیانی و عبدالله اسکندری برای چهره‌پردازی فیلم سینمایی «لانتوری»

بهترین کارگردانی محمدحسین مهدویان برای کارگردانی فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز»

جایزه ویژه هیات داوران به احسان بیگلری برای کارگردانی فیلم سینمایی «برادرم خسرو» تعلق گرفت

بهترین فیلم سعید ملکان برای تهیه‌کنندگی فیلم «ابد و یک روز»

بهترین اثر با محوریت تهران‌نگاری بهمن کامیار و محسن قرائی برای تهیه‌کنندگی و کارگردانی فیلم سینمایی «سد معبر»

در پایان تقدیر ویژه دبیر جشنواره برای کارگردانی فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به منیر قیدی تعلق گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج