اجرای گروه «لیان» شب گذشته با حضور ستاره‌های پرسپولیس و حضورشان روی صحنه و البته قطع برق سالن همراه بود.

به گزارش خبرگزاری موج، اجرای پرشور گروه «لیان» شب گذشته در حالی با حضور ستاره های پرسپولیس و حضورشان روی صحنه همراه بود که در اواخر این اجرا مسوولان سالن میلاد نمایشگاه بین المللی، که از شدت شوق و هیجان حاضران در سالن شوکه شده بودند در اقدامی غیرحرفه‌ای و دور از شان صدای سالن را قطع کردند تا اعضای لیان آخرین قطعه خود را بدون سیستم صوتی اجرا نمایند.

محسن شریفیان در ابتدای این کنسرت با تسلیت درگذشت ناخدای موسیقی جنوب «محمود جهان» با پخش تصاویری از نماز خواندن محمود جهان در استودیو، رو به حاضرین گفت: «این تصاویر را خودم در سالهای گذشته از محمود جهان ثبت کرده بودم و فقط و فقط بخاطر برخی افراد که نقل قولهایی عجیب درباره محمود جهان داشتند، این تصاویر را امشب پخش کردم. محمود جهان خواننده بی نظیری بود که سهم زیادی از معرفی موسیقی جنوب به همه کشور داشت. یادش گرامی.»

این کنسرت که در ابتدا با آئین نواخته شدن بوق‌های شاخی شروع شد، در تلاش بود از همان ابتدا به معرفی آئین های مذهبی و بومی بوشهر و جنوب بپردازد. شریفیان پیش از این در این باره گفته بود: بوق‌ها در موسیقی ایران کاربرد زیادی داشته و دارند ولی در مقاطعی از تاریخ معاصر به انحصار مذهب و آئین های مذهبی درآمده اند و آن نقش مهم در موسیقی بومی و نواحی ایران را از دست داده اند. سه نمونه بوق در بوشهر از قدیم تاکنون بوده که استفاده های مختلفی در موسیقی بوشهر از آنها می شود. بوق هلال شکل، بوق مارپیچی شکل و بوق حلزونی. سازهایی که از پیشینه ای قدیمی در موسیقی بوشهر برخوردارند و بوق مارپیچی یادگار مهاجرت آفریقایی ها به بوشهر است.

اجرای قطعات پرطرفدار لیان که با همراهی و استقبال دوستداران موسیقی همراه بود با درخواست هایی مبنی بر اجرای قطعاتی چون «توبه» و ... همراه بود و شریفیان در این بخش گفت: قبل از اینکه به سالن بیایم با محمد بحرانی حرف زدم و گفت مدیون منی که در این سالن یاد من نکنی. ما هم همه با هم به یادش هستیم و نمی دانیم چه کسانی باعث شدند جناب خان ترور شود. ولی مطمئن ام محمد بحرانی خیلی زود با اتفاقی جدیدتر به صحنه باز خواهد گشت.

حضور سه ستاره پرسپولیس، مهدی طارمی، محسن مسلمان و حسین ماهینی روی صحنه اجرای زنده لیان دیگر بخش این کنسرت بود. شریفیان گفت: «ما امروز می خواهیم با حضور ستاره های پرسپولیس به شما تشویق ایسلندی را یاد بدهیم.»

شریفیان پس از گفتن این جملات در حالی که سه ستاره پرسپولیس روی صحنه حاضر بودند با همراهی طبل بزرگی که روی صحنه بود، کل سالن را به تشویق ایسلندی واداشت تا لحظات جالبی در سالن نقش ببندد.

در حالی که عقربه های ساعت حدود ده دقیقه بامداد را نشان می داد و گروه لیان در حال اجرای آخرین قطعه لیست کنداکتور اش بود و سالن غرق در شور وهیجان موسیقی جنوب بود، صدا و نور صحنه به یک باره به دستور مدیران سالن قطع شد تا آخرین قطعه لیان ناتمام بماند.

محسن شریفیان که از این رفتار شوکه شده بود، در حالی که صدای سالن قطع شده بود، رو به حاضرین با صدای بلند گفت: صدای سالن را قطع کردند ولی صدای موسیقی جنوب هیچوقت قطع نمی شود.

جمله شریفیان باعث شد هیجان سالن چند برابر شود و این هیجان به خروجی های سالن و حتی محوطه داخلی سالن نمایشگاه کشیده شد.

موسسه کامیاب بهاران به تهیه کنندگی علی حق شناس تهیه کننده این کنسرت بود و امید حاجیلی، ژاله درستکار، پرستو سلطانی، حامد تهرانی، مهدی مقدم و... از دیگر چهره های حاضر در سالن برنامه بودند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج