زاهد حمیدی گفت: همکاری بین پیروان فرقه های اسلامی در تناسب با ارتقای صلح جهانی است و باید این همکاری جایگزین مناقشه بین فرقه های متفاوت شود.

به گزارش خبرگزاری موج، احمد زاهد حمیدی، معاون نخست وزیر و وزیر کشور مالزی خطاب به شرکت کنندگان در نشستی از ۳۸ کشور جهان، قرآن را عامل وحدت مسلمانان از فرقه های مختلف دانست و گفت: هدف ما صلح جهانی است.

وی افزود: اگر چه فرقه های مختلفی هستیم، اما یک خداوند داریم و کتاب هدایت همه، قرآن است.همکاری بین پیروان فرقه های اسلامی در تناسب با ارتقای صلح جهانی است و باید این همکاری جایگزین مناقشه بین فرقه های متفاوت شود.

معاون نخست وزیر مالزی ادامه داد: فارغ از اینکه ما اهل سنت و یا شیعه هستیم، باید برای اینکه این مذهب توسط دیگران مورد تمسخر قرار نگیرد، با هم همکاری کنیم.ما به همان اندازه که مسئول حفظ برادری در میان خودمان هستیم باید با دیگران نیز اینگونه باشیم.

معاون نخست وزیر مالزی همچنین از همه مسلمانان خواست هر نوع تلاش انجام شده توسط رژیم اشغالگر قدس را برای انتقال پایتخت این رژیم به بیت المقدس متوقف سازند.

وی در محکومیت خشونت های رژیم اشغالگر قدس علیه فلسطینیان نیز تصریح کرد: ما به موضع خود در حمایت از مردم فلسطین ادامه می دهیم.ما باید دولت مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسیم. اجازه دهید فلسطینیان در مورد مسیر خود بر اساس دولتی که آنها انتخاب کرده اند، تصمیم گیری کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج