هم زمان با دومین روز همایش بین المللی نقش صفویه در تقویت مکتب اهل بیت و احیای هویت ایرانی با حضور دکتر ولایتی و شخصیت های برجسته داخلی و خارجی از کتاب نقش شیعه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران به زبان ترکی استانبولی رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری موج، دکتر ولایتی روز پنجشنبه در این آیین با اشاره به اهمیت و نقش شیعه در احیاء زمینه های مختلف علوم گفت : در این کتاب که در دو نوبت ویرایش گردیده تمامی زمینه هایی که شیعه با تفکرات بلند خود توانست به احیاء علوم همت گمارد اشاره شده و تلاش گردیده تا مجموعه کامل و متنوعی را در حوزه های مختلف علمی و اجزا گوناگون فرهنگ و تمدن اسلام و ایران جمع آوری و ارائه نماید که تا کنون 13 بار به زبان فارسی چاپ شده است. 

وی با تاکید بر اهمیت این نقش افزود : این جایگاه صرفا در خصوص علوم دینی و فقهی نبوده بلکه ریاضیات، فیزیک ، معماری، شیمی ، پزشکی، مهندسی، معماری ، خطاطی، نقاشی،ادبیات، هنر، جعرافی، فلسفه و بسیاری دیگر از علوم را در بر می گرفت و بی تردید داشته های ارزشمند فرهنگ و تمدن اسلام و ایران مدیون فرصتی است که تفکرات این مذهب پیش رو در اختیار قرار داده است . 

مشاور مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با اشاره به ترجمه این کتاب برای اولین بار در کراچی پاکستان به زبان اردو افزود: کتاب نقش شیعه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران در ترکیه توسط تعدادی از مترحمین برجسته در طول چهار سال به زبان ترکی استانبولی ترجمه گردید و امیدوارم با ترجمه ای که در اختیار قرار دارد زمینه شناخت و تعاملات بیشتری فراهم گردد. 

کتاب « نقش شیعه در فرهنگ و تمدن اسلام و ایران »توسط گروهی از مترجمین از سوی موسسه انتشاراتی کوثر با همکاری وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول در طول چهار سال به زبان ترکی استانبولی ترجمه و منتشر شده است. 

همایش بین المللی نقش صفویه در تقویت مکتب اهل بیت و احیای هویت ایرانی با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی به مدت دو روز در اردبیل برگزار شد. 

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج