ثبت‌نام سه کارگاه تخصصی انیمیشن با حضور اساتید بین‌المللی در ششمین جشنواره فیلم شهر آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری موج، کارگاه‌های «بازیگری در انیمیشن با تکیه بر موقعیت‌های اصیل داستانی کلاسیک» با حضور حمید سهرابی و سیدسعید هاشم‌زاده از انیماتورهای برجسته، «پروداکشن دیزاین: نقش اساسی آن در تهیه و تولید بهینه و باکیفیت انیمیشن‌های کوتاه و بلند» با حضور بابک نکویی و امیر سحرخیز کارگردان و مدرس انیمیشن و «تکنیک‌های انیمیشن زیر دوربین» با حضور مریم کشکولی‌نیا کارگردان انیمیشن و داور ایرانی جشنواره انسی، در جشنواره فیلم شهر برگزار می‌شود.

بنابراین گزارش، در این کارگاه‌هایی که هر یک به صورت عملی برگزار می‌شود، درک تفاوت‌های اجرای بازیگر در فضای لایو اکشن و فضای انیمیشن، مدیریت هزینه‌ها، فرایند تولید، مدیریت روند شکل‌گیری فیلمنامه، نظارت بر روند طراحی اولیه، انیمیت کردن و نهایی کردن پروژه، بررسی و تبیین شیوه‌های مختلف کارگردانی انیمیشن زیر دوربین در شاخه‌هایی همچون استاپ موشن و انیمیشن شنی آموزش داده می‌شود.

از هنرمندان و علاقمندان دعوت می‌شود تا برای شرکت در این کارگاه‌ها، نهایتا تا پایان روز شنبه هفتم مردادماه، از طریق سایت رسمی جشنواره فیلم شهر فرم ثبت‌نام آنلاین خود را کامل کنند.

زمانبندی کارگاه ها بر این اساس است:

«پروداکشن دیزاین: نقش اساسی آن در تهیه و تولید بهینه و باکیفیت انیمیشن‌های کوتاه و بلند»: دوشنبه ۹ مرداد ساعت ۱۹

«تکنیک‌های انیمیشن زیر دوربین»: پنجشنبه ۱۲ مرداد ساعت ۱۷

«بازیگری در انیمیشن با تکیه بر موقعیت‌های اصیل داستانی کلاسیک»: جمعه ۱۳ مرداد ساعت ۱۷

بر اساس این گزارش، موسسه تصویر شهر که برگزارکننده جشنواره فیلم شهر است، در طول دو سال گذشته میزبان برگزاری باشگاه آموزشی انیمیشن شهر تهران بوده است. تاکنون بیش از ۸۰ جلسه آموزشی در باشگاه انیمیشن شهر تهران با حضور بزرگان انیمیشن کشور برگزار شده است. برگزاری کارگاه‌های آموزشی انیمیشن در جشنواره فیلم شهر نیز در راستای توجه ویژه موسسه به این مدیوم مهم در کشور است.

اعضای این باشگاه می توانند در بخش توضیحات فرم ثبت نام، ضمن اعلام عضویت خود از اولویت برخوردار شوند.

ششمین جشنواره بین المللی فیلم شهر از ۹ الی ۱۴ مردادماه به دبیری سیدعلی احمدی در تهران برگزار می‌شود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج