به مناسبت دهه کرامت و در راستای گسترش و ترویج فرهنگ رضوی در میان شهروندان و ترغیب علاقه‌مندان به خلق آثار ادبی با محوریت دینی، سومین جشنواره ادبی «نذر شعر» در بزرگداشت مقام حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، پس از برگزاری دو دوره از جشنواره ادبی «نذر شعر» و انتشار آثار برتر در این زمینه،  سومین دوره از این جشنواره با داوری حمیدرضا شکارسری، سعید بیابانکی و پرویز بیگی حبیب‌آبادی برگزار خواهد شد.

به گفته دبیر اجرایی سومین جشنواره ادبی نذر شعر، هدف از برگزاری این جشنواره ترویج و تعالی شعر آیینی، تبیین مقام شامخ و سیره اهل بیت (ع) به زبان فاخر شعر و تشویق علاقه‌مندان و فعالان عرصه ادبیات دینی و آیینی است.

حامد طراحی افزود: در این جشنواره از تمامی دوستداران اهل بیت(ع) و به‌ویژه شاعران دلباخته آن حضرات دعوت می‌شود شعرهایی را که درباره حضرت امام رضا (ع) و حضرت معصومه (س) سروده‌اند، به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند تا پس از داوری و انتخاب در قالب مجموعه‌ای منتشر شود. در این جشنواره همچنین لوح تقدیر و جوایز نفیسی به برگزیدگان اهدا می‌شود.

مدیر مراکز فرهنگی هنری منطقه 18 با اشاره به استقبال خوب علاقه‌مندان از این جشنواره در دوره‌های قبلی و شرکت بیش از 200 نفر از سراسر کشور در دوره دوم، اظهار کرد: این جشنواره با محوریت پرداختن به ابعاد مختلف زندگی، شخصیت و سیره حضرت امام رضا (ع)  و حضرت معصومه (س) در قالب‌های شعر و قطعه ادبی و سه بخش سنتی، شعر نو و شعر کودک برگزار و آثار برگزیده نیز منتشر می‌شود.

او در باره شرایط ارسال آثار گفت: آثار ارسالی باید روی یک طرف برگه a4 با قلم نازنین اندازه 14 تایپ و در قالب word همراه با مشخصات کامل و ایمیل و شماره تماس صاحب اثر به نشانی الکترونیکی دبیر خانه جشنواره ارسال شود.

رئیس فرهنگسرای خاتم (ص) افزود:  آثار باید از تازگی و نگاه نو برخوردار باشد و محدودیتی در انتخاب قالب اشعار وجود ندارد. هر شرکت‌کننده نیز باید پنج قطعه از اشعار خود را تا سوم شهریور به جشنواره ارسال کند.

دبیر اجرایی سومین جشنواره ادبی نذر شعر گفت: داوری سومین جشنواره ادبی نذر شعر را حمیدرضا شکارسری، سعید بیابانکی و پرویز بیگی حبیب‌آبادی بر عهده دارند و داوری اثار در یک مرحله انجام خواهد شد.

علاقه‌مندان برای شرکت در سومین جشنواره ادبی «نذر شعر» می‌توانند آثار خود را تا 3 شهریورماه در قالب شعرهای به صورت آزاد از طریق پست الکترونیک farhangsarayekhatam@yahoo.com ارسال و برای دریافت اطلاعات بیشتر به پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگسرای خاتم(ص) به نشانی khatam.farhangsara.ir رجوع کنند.

همچنین دبیرخانه جشنواره با کدپستی 1373784871 و به نشانی تهران، یافت‌آباد، شهرک ولیعصر (عج)، انتهای خیابان شهید آقایی (حیدری جنوبی)، خیابان شهید پژاند، بوستان لواسانی، فرهنگسرای خاتم (ص)، واحد روابط عمومی واقع و با شماره‌های تماس :66207068-66207069 آماده پاسخ‌گویی به علاقه‌مندان است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج