معاون حقوقی، امور مجلس و استان‎‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از برنامه این وزارتخانه برای ایجاد 100 سینما در 100 شهر طی سال 96 خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج از تویسرکان، هادی حسینی امشب در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تقویت کانون‌های مساجد در برنامه ششم یکی از برنامه‌های اصلی وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

وی با اشاره به کمک وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به 53 کانون فرهنگی و هنر مساجد تویسرکان افزود: پایه برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در همه حوزه‌ها تقویت حوزه قرآنی است که این مهم در حال انجام است.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‎‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه عدالت فرهنگی در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها جزو اولویت‌های اصلی استانی این وزارتخانه است گفت: کف 20 درصد از تمام فعالیت‌های که در سطح ملی که در گذشته انجام می‌شد، در سطح استان‌ها و شهرستان‌ها توزیع می‌شود از این طریق شهرستان‌ها و مناطق استانی را در اجرای برنامه‌های فرهنگی توانمند می‌کنیم.

وی با بیان اینکه کشور ما در حوزه موسیقی از تنوع خوبی برخوردار است بیان کرد: بیشتر گرایش ما به سمت و سوی موسیقی سنتی و موسیقی محبوب محلی است که تقویت شود، البته یکسری حواشی دارد که وارد این چالش‌ها نخواهیم شد.

حسینی با تاکید بر اینکه هدف ما تقویت موسیقی اصیل و سنتی ایرانی و داشتن جامعه بانشاط است، در خصوص موسیقی تولیدشده در کشور یادآور شد: 53 درصد سهم صدا و سیما، 23 درصد سهم دانلودها ، 25 درصد سهم فعالیت‌های متفرقه(زیرزمینی) و تنها یک درصد سهم موسیقی‌های زنده است که وزارت ارشاد پوشش می‌دهد.

وی با ابراز امیدواری در افزایش سهم تولید موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: امیدواریم افرادی که فعالیت موسیقی دارند به سمت فعالیت دارای مجوز حرکت کنند.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‎‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه با ورود فضای مجازی ممکن است کنترل این عرصه کمی مشکل باشد گفت: باید در این زمینه فرهنگسازی لازم صورت بگیرد.

وی از برنامه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ایجاد 100 سینما در 100 شهر کشور در سال 96 خبر داد و خاطرنشان کرد: مطالعات اولیه این تعداد سینما انجام شده است این تعداد سینما در شهرستان‌های فاقد سینما ایجاد خواهد شد.

حسینی از تقویت سالن‌های سینمای موجود در شهرستان‌ها سخن راند و افزود: سینما سیار را هم در دستور کار داریم.

وی در بخش دیگر از سخنانش در خصوص انتقادها به فیلم‌های اکسیدان و مادر قلب اتمی با اشاره به اینکه با نمایندگان مجلس از جمله بزرگان اقلیت مذهبی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلسه گذاشتیم، اظهار کرد: مقرر شد بخش‌های که مورد ایراد جامعه اقلیت دینی و فرهیخته ایرانی در فیلم «مادر قلب اتمی» است برای اکران نمایش خانگی اصلاح کنیم.

معاون حقوقی، امور مجلس و استان‎‌های وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه اشکالات فیلم «اکسیدان» برای نمایش خانگی اصلاح می‌شود، افزود: معتقد نیستیم که همه فیلم‌هایی که تأیید می‌شود بدون اشکال است.

وی در پایان با بیان اینکه باید بپذیریم هر کجا اشکالی است برای اصلاح باید بیان شود، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اصرار دارد که همه مردم، اهل اندیشه و خانواده فرهنگ کمک کنند که اشکالات رفع شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج