دبیر سی و ششمین جشنواره تئاتر فجر با بیان اینکه انتخاب راه میانه، بهترین راه حل است، گفت که ما برای اصلاح جشنواره آمده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری موج، در ابتدای نشست رسانه‌ای جشنواره‌ی تئاتر فجر که 24 تیر ماه در تئاتر شهر برگزار شد، فرهاد مهندس‌پور به بیان ضرورت‌های برگزاری جشنواره‌ی تئاتر فجر پرداخت و یادآور شد: در فاصله 15 تا 20 سال گذشته حکمت جشنواره به این بود که تمام نمایش‌هایی که قرار است در طول سال اجرا شود، ابتدا در جشنواره به صحنه می‌رفت ولی در چند سال اخیر برعکس شده بنابراین تمامی نمایش‌ها تکراری هستند.

او با اشاره به حذف بخش نمایشنامه‌نویسی ادامه داد: ما مراحل خواندن نمایشنامه‌ها را حذف کردیم و سعی بر آن داریم که تا حدودی خودمان را به استانداردهای بین‌المللی نزدیک کنیم.

این کارگردان با اشاره به اینکه "امسال ممکن است، نمایش‌های کمتری اجرا شود،" گفت: ولی قطعا کیفیت‌های بهتری خواهند داشت و امیدواریم روند اجرایی که امسال پیاده می‌شود، ادامه پیدا کند و منحصر به امسال نباشد.

مهندس‌پور با بیان اینکه ما می‌خواهیم فشار کمتری به دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر وارد شود، بیان کرد: ما با واگذار کردن انتخاب نمایش‌ها به جشنواره‌های داخلی مثل جشنواره مریوان که در طول سال برگزار می‌شود، مشارکت حداکثری را به وجود می‌آوریم که یک گروه 70 نفری برای انتخاب آثار در تهران حضور دارند اما برای مرور شهرستان‌ها همچنان مجبوریم فیلم‌هایشان را ببینیم.

وی درباره‌ی بودجه‌ای که امسال به جشنواره‌ی تئاتر فجر اختصاص داده‌اند، گفت: بودجه رقم خوبی است و با مقداری افزایش نسبت به سال پیش و با حذف کردن هزینه‌های اضافی، جشنواره خوبی را برگزار خواهیم کرد. ما سعی داریم که فرایندهای برگزاری را تصحیح و جشنواره را کوچکتر برگزار کنیم.

دبیر جشنواره‌ی تئاتر فجر در پایان گفت: در فرم ثبت نام الکترونیکی از گروه‌های سازنده خواسته شده است که برای کارهای خود اتیکت بزند که در واقع با این کار به نوعی باعث ایجاد هویت و شفافیت می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج