دبیرخانه سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تصمیم گرفته است، کاندیداهای بهترین بازیگر کودک و بهترین بازیگر نوجوان را پیش از معرفی برگزیدگان عصر امروز در اختتامیه این جشنواره معرفی کند.

به گزارش خبرگزاری موج کاندیداهای سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان معرفی شدند.

همچنین به منظور حفظ سلامت رقابت و استمرار شادی های کودکان و نوجوانان در جشنواره ای متعلق به خودشان، دبیرخانه سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان تصمیم گرفته است، کاندیداهای بهترین بازیگر کودک و بهترین بازیگر نوجوان را پیش از معرفی برگزیدگان عصر امروز در اختتامیه این جشنواره معرفی کند.

اسامی سایر کاندیداهای بخش های مختلف جشنواره نیز به شرح زیر است:

کاندیدای کارگردانی بخش پویانمایی سینمایی:

۱-فیلم رهایی از بهشت به کارگردانی علی نوری اسکویی

۲-فیلم راز پروانه ها به کارگردانی علی تنهایی

کاندیدای بهترین فیلم نوجوان در بخش پویانمایی سینمایی:

۱-رهایی از بهشت به تهیه کنندگی علی نوری اسکویی

۲- فهرست مقدس به تهیه کنندگی محمدامین همدانی-خانه پویانمایی انقلاب اسلامی اوج

کاندیدای بهترین فیلم کودک در بخش پویانمایی سینمایی:

۱-دنیای کیف های به تهیه کنندگی حمید نخعی

۲-راز پروانه ها به تهیه کنندگی علی تنهایی

کاندیدای بخش کوتاه و نیمه بلند پویانمایی

کاندیدای بهترین کارگردانی بخش کوتاه و نیمه بلند پویانمایی:

۱-گل و بلبل به کارگردانی مهدی آقاجانی

۲-هزارافسان به کارگردانی اصغر صفار و عباس جلالی یکتا

۳-سوزن بان به کارگردانی مهدی خرمیان

۴-لایت سایت به کارگردانی سید مسلم طباطبایی

کاندیدای بهترین فیلم بخش کوتاه و نیمه بلند پویانمایی:

۱-درخت پرتقالی به تهیه کنندگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

۲-رویاها در یک روز به تهیه کنندگی امور سینمایی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

۳-گل و بلبل به تهیه کنندگی مهدی آقاجانی

۴-هزارافسان به تهیه کنندگی اصغر صفار-مرکز پویانمایی صبا

کاندیدای بهترین فیلم نامه بخش کوتاه و نیمه بلند و بلند پویانمایی:

۱-کودکان به نویسندگی هادی محمدیان طبقی

۲-ناگهان باد برمی خیزد به نویسندگی ادریس سامانی

۳-هیچ کس به نویسندگی الهام طرقی

کاندیدای بهترین فیلم بخش بلند داستانی (غیرسینمایی):

۱- فیلم آگوست به تهیه کنندگی مهدی مطهر

۲- فیلم عشق نیکان به تهیه کنندگی حسن داها و محمد شماعیان

۳- فیلم فقط شاگرد اول به تهیه کنندگی داوود قچاق

کاندیدای بهترین کارگردانی بخش بلند داستانی (غیرسینمایی):

۱- فرناز امینی برای کارگردانی فیلم عشق نیکان

2 -مسعود فرخنده طینت فرد برای کارگردانی فیلم قدم خیر

۳- آزاده قچاق برای کارگردانی فیلم فقط شاگرد اول

کاندیدای بهترین فیلمنامه بخش بلند داستانی (غیرسینمایی):

۱-احمدعلی حامد برای فیلمنامه فقط شاگرد اول

۲-احمد زایری، ماریا ماوتی، محمد اسفندیاری برای فیلمنامه آگوست

۳-علی محمد سرجه پیما و علیرضا حسینی برای فیلمنامه خیال نقش

کاندیدای بخش بلند سینمایی

کاندیدای بهترین فیلم بخش بلند سینمایی:

کودک:

فیلم دزد و پری 2 به تهیه کنندگی بهروز مفید

فیلم شکلاتی به تهیه کنندگی ایرج محمدی

فیلم قهرمانان کوچک به تهیه کنندگی بیتا منصوری

نوجوان:

فیلم 21 روز بعد به تهیه کنندگی محمدرضا شفاه

فیلم اسکی باز به تهیه کنندگی محمد احمدی

فیلم پایان رویاها به تهیه کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

کاندیدای بهترین کارگردانی بخش بلند سینمایی:

سید محمدرضا خردمندان برای فیلم 21 روز بعد

حسین قناعت برای فیلم دزد و پری 2

علی قوی تن برای فیلم پل سفید

سهیل موفق برای فیلم شکلاتی

فریدون نجفی برای فیلم اسکی باز

کاندیدای بهترین فیلمنامه بخش بلند سینمایی:

احسان ثقفی و محمدرضا خردمندان برای فیلمنامه 21 روز بعد

محمدعلی طالبی برای فیلمنامه پایان رویاها

حسین قناعت برای فیلمنامه دزد و پری 2

کاندیدای بهترین دستاورد فنی و هنری بخش بلند سینمایی:

پیمان عباس زاده فیلمبردار فیلم چهل کچل

علی محمد قاسمی فیلمبردار فیلم پایان رویاها

فرهاد محمودی فیلمبردار فیلم اسکی باز

بخش کوتاه و نیمه بلند داستانی

کاندیدای بهترین فیلم کوتاه و نیمه بلند داستانی:

فیلم آریو والیبال به تهیه کنندگی نیما ربیعی

فیلم باران آهسته می بارد به تهیه کنندگی انجمن سینمای جوان قم، شهرداری ازمیر ترکیه

فیلم خاطره به تهیه کنندگی حسین دارابی

فیلم سلام به تهیه کنندگی حسین اسدی زاده و جبرئیل نجفی

کاندیدای بهترین کارگردانی بخش کوتاه و نیمه بلند داستانی:

محمد بخشی برای فیلم آریو والیبال؟

محمدرضا حاجی غلامی برای فیلم سلام

سعید نجاتی برای فیلم باران آهسته می بارد

کاندیدای بهترین فیلمنامه کوتاه و نیمه بلند داستانی:

محسن جسور برای فیلمنامه مشق شیدا

علیرضا راونده برای فیلمنامه باران آهسته می بارد

هادی راهبر برای فیلمنامه صدای نرگس

اکرم صادقی برای فیلمنامه سلام

محمد صادقی برای فیلمنامه پیژامه راه راه پدر را باد برد