محمد صالح‌علا که از هفته آینده به تلویزیون برمی‌گردد، گفت: برپایی بازاری فرهنگی هنری و رادیو تلویزیونی از تولیدات بومی رادیو تلویزیون‌های عضو اتحادیه، معادله‌ای پر سود برای کشورهای مسلمان است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ستاد خبری نهمین اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی، نویسنده و مجری برنامه‌های تلویزیونی با اشاره به برگزاری این اجلاس در شهر مقدس مشهد و تاثیرگذاری آن بر وحدت رسانه‌ای در دنیای اسلام اظهار کرد: به نظرم بدون تردید همبستگی رادیو و تلویزیونی میان کشورهای مسلمان، ائتلافی بین‌المللی است که به موفقیت می‌انجامد.

وی افزود: این اجلاس و گردهمایی بزرگ رسانه‌های کشورها اسلامی، آنها را قادر می‌سازد تا در جبهه متحد با خشونت و نادانی مبارزه کنند، البته همه می‌دانیم آشکار است که پیشروی‌های فرهنگی و هنری بسیار زمان بر هستند اما باید به این حقیقت نیز توجه داشت آثار ژرف و ماندگاری داریم که در در گامی بلندتر تولید آثار مشترک رادیو تلویزیونی کشورهای اسلامی، می‌تواند به غنای بیشتر آنها بیانجامد.

این مجری تلویزیونی با بیان اینکه اجلاس رادیو و تلویزیون‌های اسلامی موجب آشنایی بیشتر ملت‌ها با یکدیگر می‌شود گفت: مخاطبان این رسانه‌ها نیز همگرایی بیشتر با هم پیدا می‌کنند و در نتیجه موجب همدلی‌های فرهنگی با ویژگی‌های زیبا شناختی می‌شود.

وی ادامه داد: در واقع این اتحادیه باشگاهی فرهنگی - هنری و فنی - دانشی است که یکان یکان اعضایش را ورزیده و نیرومند می‌کند و در نتیجه موجب پیروزی شان در میادین  جهانی می‌شود ضمن اینکه برپایی بازاری فرهنگی هنری و رادیو - تلویزیونی از تولیدات بومی رادیو تلویزیون‌های عضو، معادله‌ای پر سود برای کشورهای عضو و متحد است به ویژه اگر برنامه‌های اندیشه‌محور رادیو گزینش شوند زیرا به سادگی قابل ترجمه به زبان‌های بومی مقصد هستند و این مسئله می‌تواند یکی از چشم‌اندازهای ادبی و آسان در اتحادیه باشد.

صالح علا خاطرنشان کرد: با احترام به یکان یکان رادیو تلویزیون‌های کشورهای متحد، حضور صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و چند کشور دیگر را برای رسیدن به هدف‌های بزرگ رادیو تلویزیونی راه میان‌بری می‌دانم که به اعتلای فرهنگی و هنری کشورهای متحد، سرعت چشمگیری خواهد داد.

محمد صالح علا در حال حاضر نویسندگی، اجرا و کارشناسی برنامه  «چشم شب روشن» شبکه چهار را برعهده دارد و پنج شنبه و جمعه‌ها نیز برای رادیو پیام از ساعت ۲۲ الی ۲ بامداد به اجرای برنامه می‌پردازد.

اما برنامه «چشم شب روشن» که در ماه مبارک رمضان با تغییراتی در ساعت پخش و آیتم ها همراه بود، از شنبه هفته آینده به روال سابق برمی‌گردد.

به گزارش روابط عمومی «چشم شب روشن»، امیر قمیشی، تهیه‌کننده این برنامه با اعلام این خبر افزود: همزمان با پایان ماه مبارک رمضان و در ایام تعطیلات «چشم شب روشن» در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه پخش نخواهد داشت.

وی افزود: برنامه یک ساعت در ایام رمضان با تاخیر پخش می شد که با پایان این ماه مبارک و از شنبه ۱۰ تیر، همچنان به روال سابق برمی گردد و در ساعت ۲۳ روی آنتن می رود.

این تهیه‌کننده یادآور شد: بخش هایی‌ مثل تئاتر و ترانه نیز که در ماه رمضان موقتا تعطیل شده‌ بودند، طبق جدول هفتگی قبل از این ماه با اجرای‌ مهرداد رایانی مخصوص و علیرضا بدیع به برنامه برمی گردند.

«چشم شب روشن» با اجرای محمد صالح علا شنبه تا چهارشنبه ها ساعت ۲۳ در جدول پخش شبکه چهار سیما قرار دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج