رادیو نمایش با تولید دو سریال رادیویی به استقبال هفته بازخوانی و افشای حقوق بشر آمریکایی می‌رود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، سهیلا خدادادی نویسنده دو سریال رادیویی "فراتر از فریاد" و "نقاب" در این باره گفت: این دو نمایش رادیویی زوایای پنهان و در واقع چهره واقعی آمریکا را نشان می‌دهد که در بطن شعار آزادی خواهی و انسان دوستی دولت آمریکا تا چه حد روحیه سلطه‌گری و استبدادی وجود دارد تا جایی که دولت آمریکا علاوه بر اجحاف به حقوق ملت خویش به حقوق جهانیان نیز تعرض می ‌کند.

این نویسنده درباره نحوه نگارش نمایش رادیویی "فراتر از فریاد" افزود: این نمایش رادیویی درباره زندگی مبارزاتی مالکوم ایکس است. ایشان به دلیل آنکه در برهه‌ای از زندگی به اسلام روی آوردند، توانستند چهره واقعی آمریکا را به عنوان یک کشور مستبد به مردم آمریکا و جهانیان معرفی کنند.

وی ادامه داد: قبل از آنکه این طرح را ارائه بدهم چیزی که ذهنم را برای نوشتن ترغیب کرد برمی گردد به اجلاس سران کشورهای اسلامی که سال گذشته در ایران برگزار شد و همزمان با شروع این اجلاس مقام معظم رهبری فرمودند: برای شهید مالکوم ایکس فاتحه بفرستید. به کار بردن لفظ شهید درباره مالکوم ایکس از سوی مقام معظم رهبری باعث کنجکاوی بیش از حد من شد تا جایی که تحقیقاتم را آغاز کرده و پس از آن زندگی مالکوم ایکس را از کودکی تا بزرگسالی به صورت نمایش رادیویی در هفت قسمت نوشتم.

خدادادی همچنین درباره نگارش نمایش رادیویی "نقاب" گفت: سال گذشته در جمع دوستانه‌ای درباره حقوق بشر آمریکایی صحبت می کردیم که درباره ی افشاگری های ادوارد جوزف اسنودن مشاور عالی سازمان جاسوسی آمریکا صحبت شد و پس از آن کنجکاو شدم تا درباره زندگی او بنویسم.

اسنودن جوان ۲۹ ساله ای بود که به خاطر ضریب هوشی بالا به استخدام سازمان جاسوسی  آمریکا در آمد و طی مدت ۹ سال که در سازمان جاسوسی آمریکا فعالیت کرد دریافت که دولت آمریکا به بهانه ماجرای ۱۱ سپتامبر به جاسوسی در انواع و اقسام تماس ها و فعالیت های مردم آمریکا و جهان می پردازد و به بهانه مبارزه با تروریسم به خود اجازه می دهد تا تماس های ارتباطی مردم را شنود کند . او این حقیقت را با روزنامه نگاران  گاردین و یک مستند ساز که از منتقدین دولت آمریکا بودند در میان می گذارد و در پس آن اتفاقاتی رخ می دهد که از شنوندگان فهیم رادیو نمایش دعوت می کنم با شنیدن این نمایش رادیویی با حقایق پشت پرده دولت آمریکا آشنا شوند.

این نویسنده در پایان گفت: تمامی تلاشم را کرده‌ام تا با نوشتن این دو نمایش رادیویی مردم را با واقعیت دولت آمریکا آشنا کنم که تا چه اندازه در حق آزادیخواهان جهان اجحاف کرده است.

علاوه بر این، دو نمایش پرواز ۶۵۵.هیرو و نمایش دیگر کسی هامور نمی خورد نیز به همین مناسبت از رادیو نمایش پخش خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج