نمایشگاه آثار چهره‌های ماندگار ایران توسط ماهنامه چهره‌های ماندگار و بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران با عنوان «قاب تجلی» نهم تیرماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی نیاوران، در این نمایشگاه آثار هنرمندان نام‌آشنا و ماندگار در حوزه هنرهای تجسمی به‌نمایش درمی‌آید و در کنار آن، تصاویری از پرتره تعدادی از ۲۴۰ شخصیت برگزیده که در عرصه‌های علمی، فرهنگی، هنری در طول این سال‌ها به‌عنوان «چهره ماندگار» انتخاب شده‌اند نیز روی دیوار خواهد رفت.

محمود اسعدی - دبیر این نمایشگاه - هدف از برگزاری آن را تداوم حرکت و جریان اصیل و اساسی انتخاب چهره ماندگار در کشور دانست و گفت: پس از  پیروزی انقلاب اسلامی بهترین شخصیت‌های صاحب رای در حوزه‌های علمی، فرهنگی و هنری به‌عنوان چهره ماندگار معرفی شدند. ما این افتخار داشته‌ایم تا این شخصیت‌های برجسته و نخبه را در عرصه‌های مختلف شناسایی و جامعه بخصوص نسل جوان را با آن‌ها بیش از پیش آشنا کنیم.

وی ادامه داد: در این نمایشگاه، عکس‌های پرتره چهره‌های ماندگاری که فرصت کافی برای عکاسی حرفه‌ای از آن‌ها فراهم شده است، به‌نمایش درخواهد آمد. در کنار آن، آثار نقاشی، خوشنویسی و نقاشی‌خط چهره‌های ماندگار هنرهای تجسمی مانند استاد محمود فرشچیان، استاد محمد احصایی،  استاد غلامحسین امیرخانی، استاد نصرالله افجه‌ای، استاد جلیل رسولی، استاد یدالله کابلی، استاد کیخسرو خروش، استاد محمدحسین حلیمی، استاد محمد سلحشور، استاد عباس اخوین، استاد علی‌اکبر صادقی، استاد حبیب‌الله آیت‌اللهی، استاد عبدالصمد حاج صمدی همراه برخی دیگر از بزرگان هنر در معرض دید عموم قرار می‌گیرد. همچنین دو کتاب عکس چهره‌های ماندگار و کاشی‌های اسلیمی چهره‌های ماندگار ارائه خواهد شد.

او با انتقاد از سوءاستفاده هایی که برخی از این برند ملی می‌کنند، اظهار کرد: متاسفانه برخی شرکت‌ها حتی با پرداخت مبالغی سعی دارند افرادی را به‌عنوان چهره ماندگار معرفی کنند. از این رو می‌توان گفت، یکی دیگر از اهداف ما در برگزاری این نمایشگاه، معرفی چهره‌های ماندگار واقعی است و تلاش می‌کنیم تا در طول برگزاری نمایشگاه، آثار آن‌ها که به‌صورت کتاب چاپ شده است نیز به‌نمایش گذاشته شود.

آیین افتتاحیه نمایشگاه آثار چهره‌های ماندگار ایران نهم تیرماه ساعت ۱۸ در گالری شماره ۱ فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود. این نمایشگاه تا ۱۶ تیرماه برپاست و علاقه‌مندان برای دیدن آن می‌توانند در روزهای عادی از ساعت ١٠ تا ٢١ و در روزهای تعطیل از ساعت ١٤ تا ٢١ به گالری شماره ١ فرهنگسرای نیاوران مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج