مجید شعبانپور رئیس مرکز تولید و فنی سیما به تشریح فعالیت‌های اخیر مرکز در زمینه تولید و پخش زنده برنامه‌های شبکه‌ها در ایام ماه مبارک رمضان پرداخت.

به گزارش خبرگزاری موج، شعبانپور رئیس مرکز تولید و فنی سیما با اشاره به فعالیت‌های اخیر مرکز در زمینه تولید و پخش زنده برنامه‌های شبکه‌ها در ایام رمضان گفت: این گروه بعد از پوشش مراسم شب‌های قدر و ویژه برنامه‌های افطار و سحر شبکه‌ها که بدون هیچ گونه وقفه‌ای در پخش برنامه‌های روتین بود، در روز قدس به لوکیشن‌های مشخص شده اعزام شدند.

او گفت: با همت همکاران گروه تولید و فنی، پوشش مراسم روز جهانی قدس با زبان روزه و گرمای تیر ماه  با بهره‌گیری از شش دستگاه واحد سیار تلویزیونی و هفت دستگاه دوربین و خط ارتباطی مستقل انجام شد. این امر با استمداد بیش از ۲۰۰ نفر از همکاران تولید و فنی انجام شد و همچنین مسئولیت ارسال صدا و تصویر به کلیه شبکه‌های سراسری، برون مرزی و خبر به بهترین شکل ممکن انجام شد.

رییس مرکز تولید و فنی سیما به ویژگی‌های پوشش مراسم امسال اشاره کرده و گفت: اختصاص یک دستگاه واحد سیار با مدیریت مستقیم مرکز تولید وفنی جهت ارائه خدمات به همه شبکه‌های سراسری و برون مرزی و خبر و همچنین یک دستگاه دوربین ثابت و مستقل برای نمایش جلوه های ویژه حضور مردم در میدان انقلاب جهت استفاده تمامی شبکه‌ها در نظر گرفته شد.

مهندس شعبان پور در پایان خاطر نشان کرد: ان شا ءالله بلافاصله بعد از پایان مراسم روز جهانی قدس جهت پوشش ویژه برنامه‌های عید سعید فطر و نماز عید؛ گروه تولید و فنی به مکان‌های در نظر گرفته شده اعزام خواهند شد.

مرکز تولید و فنی سیما که مجموعه‌ای متشکل از مهندسین فنی، گرافیست، تصویربردار، منشی صحنه، نورپرداز، صدابردار و کارگردان هستند، در طول ایام رمضان تلاش کرده‌اند تا بهترین تصاویر را به روی آنتن ببرند.

تصاویری از سحرهای ماه مبارک رمضان، سفرههای افطاری، جشن‌های شبانه شبکه‌ها، مراسم لیالی قدر و بلاخره پوشش گسترده حضور ملت ایران در دفاع از مردم مظلوم فلسطین در راهپیمایی روز قدس از جمله تلاش شبانه روزی این واحد برای ثبت لحظات است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج