موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از تمدید فراخوان شرکت ناشران، موسسات، نهادها، تشکل‌های نشر، اهل قلم و آژانس‌های ادبی سراسر کشور برای حضور در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کتاب پکن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج بر اساس خبر رسیده از روابط عمومی این موسسه، بیست و چهارمین دوره نمایشگاه کتاب پکن از تاریخ 1 تا 5 شهریورماه برگزار می‌شود. ایران مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است. به همین منظور فراخوانی برای حضور ناشران، مؤسسات و نهادها، اهالی قلم، آژانس‌های ادبی و تشکل‌های نشر منتشر شده که تا تاریخ 30 خردادماه می‌توانند به سایت icfi.ir مراجعه و درخواست خود را ثبت کنند. پیش‌تر مهلت ثبت نام تا تاریخ 20 خردادماه اعلام شده بود. متن این فراخوان به شرح ذیل است.

به اطلاع کلیه‌ ناشران، مؤسسات، نهادها، تشکل‌های نشر، اهالی قلم و آژانس‌های ادبی سراسر کشور می‌رساند، غرفه‌ جمهوری اسلامی ایران (مهمان ویژه نمایشگاه کتاب پکن) توسط مؤسسه‌ نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در تاریخ (1 تا 5 شهریورماه 1396) برپا خواهد شد. بدین منظور از کلیه‌ علاقه‌مندان دعوت می‌شود برای ثبت‌نام و حضور در این رویداد اقدام کنند.

شرایط حضور در نمایشگاه به دو طریق امکان‌پذیر است:

الف - درخواست فضای مستقل

ناشرانی که علاقه‌مند به دریافت فضای مستقل در غرفه‌ ایران هستند، می‌توانند از طریق مراجعه به سایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران(www.icfi.ir) مراحل ثبت نام را حداکثر تا 20 خردادماه انجام دهند.

فضای اختصاص‌داده‌ شده  برای  هر ناشر 6 مترمربع و با ظرفیت تقریبی نمایش 50 عنوان کتاب است. علاقه‌مندان برای اختصاص فضای بیشتر می‌توانند درخواست خود را برای بررسی به این موسسه ارائه کنند. تفاهم‌نامه همکاری میان موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و ناشر/موسسه/ آژانس/... منعقد و مبنای همکاری خواهد بود.

امکانات فراهم‌شده توسط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران

- ارسال کتاب‌های منتخب ناشران به پکن، حداکثر پانزده کیلوگرم؛

- آماده‌سازی، طراحی، غرفه‌آرایی و واگذاری امکانات نمایشگاهی؛

- همکاری در اخذ ویزا از سفارت چین در ایران؛

- در اختیار قراردادن فضای برگزاری جلسات با هماهنگی قبلی؛

- امکان استفاده از مترجم مستقر در غرفه با هماهنگی قبلی؛

• تعهدات ناشر/ موسسه/ آژانس/ ...

- انتخاب کتاب‌های مناسب و قابل عرضه در نمایشگاه کتاب پکن و غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران؛

- مسئولیت معرفی و مذاکره برای آثار خود در غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران؛

- معرفی یک نفر به عنوان فرد حاضر در غرفه ناشر به صورت ثابت contact person  به موسسه؛

- تقبل کلیه هزینه‌ها و انجام اقدام‌های مربوط به امور ویزا، تهیه بلیط، اقامت و رفت و آمد نماینده اعزامی ناشر به نمایشگاه پکن؛

ب) عرضه کتاب توسط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران:

ناشرانی که مایل به عرضه‌ی کتاب‌های خود بدون حضور در نمایشگاه هستند، می‌توانند حداکثر 10 عنوان کتاب برای ارزیابی با رعایت شرایط زمانی (حداکثر تا پایان وقت اداری 96.3.20) و ضوابط زیر، ابتدا در سایت موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران ثبت و پس از تأیید، یک نسخه از هر کتاب  ارسال کنند.

-کتاب‌های ارسالی می‌بایست دارای مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  بوده و به شکل قانونی در ایران منتشر شده باشند.

- اولویت با کتاب‌های تألیفی و یا دوزبانه- یکی از زبان‌های دیگر نظیر چینی، انگلیسی- همچنین برگزیدگان در یکی از جوایز/ جشنواره‌های ملی و یا بین‌المللی است.

- اولویت با کتاب‌هایی است که آخرین ویرایش و یا تجدید چاپ آن‌ها مربوط به 5 سال اخیر باشد.

- کتاب‌های ارسالی عودت داده نمی‌شود و موسسه هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال تاخیرهای احتمالی شرکت پست ندارد. به هرگونه درخواستی خارج از روال ثبت نام آنلاین و ناقص، بدون چکیده فارسی و انگلیسی (150 کلمه) ترتیب اثر داده نخواهد شد.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 66415540-021 تماس بگیرند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج