جلد دوم کتاب «وقتی مارماهی‌ها تبدیل به زامبی‌ماهی می‌شوند» با عنوان «دُم‌باله» نوشته مو اُهارا با ترجمه الهام فیاضی راهی بازار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، در جلد دوم این مجموعه و به دنبال زامبی شدن ماهی آرام و زیبای گلی‌رنگ تام به نام فرانکی، با ماجراهای مارماهی‌های برق‌داری که زامبی شده‌اند مواجه می‌شویم.

در جلد یک این مجموعه با عنوان «ماهی چاق گنده‌ من که زامبی شد» آمده بود که فرانکی، ماهی آرام و زیبای گلی‌رنگ داشت توی تنگ بلور زندگی خودش را می‌کرد و مارک طی یک آزمایش خطرناک باعث مرگش شد. اما تام که عاشق این ماهی گلی تنگ بلورش بود به او برق وصل کرد و با شوک الکتریکی کمک کرد تا دوباره به زندگی برگردد. اما این بازگشت فرانکی به زندگی به قیمت زامبی شدن او تمام شد. فرانکی تبدیل به یک زامبی ترسناک با دندان‌های تیز شده بود. اما این زامبی‌ماهی قدرت‌هایی هم دارد. یکی این‌که می‌تواند دیگران را هیپنوتیزم کند.

در معرفی جلد دوم این کتاب نیز عنوان شده است: در جلد دوم این کتاب تعطیلات هیجان‌انگیز کنار دریا شروع شده است ولی برخلاف هرسال، ساحل خلوت و اتاق‌های برج فانوس خالی است. مارک هم نقشه‌های خبیثانه دارد اما فرانکی و تام حواسشان را جمع کرده‌اند؛ ولی هیچ‌کدام نمی‌دانند که قرار است با یک مارماهی زامبی برق‌دار بدجنس مواجه شوند انگار خود مارماهی‌ها کم برق دارند که حالا قرار است یک مارماهی برق‌دار تبدیل به زامبی هم بشود. طبیعی است که می‌تواند خیلی خطرناک و ترسناک باشد.

همچنین بنا بر اعلام ناشر، کتاب «ماهی چاق گنده‌ من که زامبی شد» از جمله کتاب‌های سرگرم‌کننده و ماجراجویانه‌ای است که نشر پرتقال برای سرگرم ساختن مخاطبانی که به دنبال داستان‌های علمی تخیلی و ماجراجویانه هستند منتشر کرده است. تصاویر کتاب «ماهی چاق گنده‌ من که زامبی شد» که به صورت سیاه و سفید طراحی شده‌اند از اکشن و دینامیکی برخورداند که می‌توانند روال حوادث پشت سر هم و سرعتی را که در تمام فصل‌های کتاب جاری است همراهی کنند. این تصاویر سیاه و سفید داستان را نه تنها برای مخاطبان کودک و نوجوان خود جذاب و قابل لمس کرده‌اند که به وقایع داستانی شکلی انیمیشن‌وار داده‌اند. به‌طوری که مخاطب می‌تواند با خواندن داستان احساس کند در حال تماشای یک انیمیشن جذاب و پرحادثه است.

جلد دوم کتاب «وقتی مارماهی‌ها تبدیل به زامبی‌ماهی می‌شوند» با قیمت ۱۲ هزار تومان به بازار کتاب عرضه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج