نقاشی «توت‌فرنگی‌ها»ی «لوسین فروید» در حراجی «ساتبی» به فروش گذاشته می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، «تایمز» نوشت: حراجی «ساتبی» که ارزش تابلوی «توت‌فرنگی‌ها»ی «لوسین فروید» را حداقل ۵۵ هزار پوند پیش‌بینی کرده، این اثر را به زودی در لندن چوب حراج می‌زند.

«فروید» این نقاشی را به «آن چارتریس» که در آن زمان همسر «لرد رودرمیر» بود، هدیه داد. این زن‌ها بعدها با «یان فلمینگ» نویسنده معروف ازدواج کرد و الهام‌بخش او برای نگارش رمان‌های «جیمز باند» شد.

نقاشی کوچک ۱۰.۲ در ۱۲ سانتی‌متری این هنرمند برجسته انگلیسی، قرار است در حراجی هنر مدرن و امپرسیونیست «ساتبی» که روز ۲۱ ژوئن برگزار می‌شود، در معرض فروش قرار گیرد.

این اثر هنری سال ۲۰۰۸ هم در «ساتبی» عرضه شد و آن زمان به قیمت تقریبی ۲۳۰ هزار پوند به فروش رسید. کارشناسان قیمت کنونی «توت‌فرنگی‌ها» را بین ۵۵ تا ۷۵ هزار پیش‌بینی کرده‌اند.

در حراجی پیش‌روی «ساتبی» لندن همچنین آثاری از «پابلو پیکاسو» و «خوان میرو» هم عرضه می‌شود.

«لوسین فروید» یکی از تأثیرگذارترین نقاشان انگلیس بود که در دسامبر ۱۹۲۲ در برلین متولد شد. او در سن ۱۰ سالگی و با به قدرت رسیدن حزب نازی در آلمان، ‌همراه خانواده‌اش به انگلیس رفت و کار نقاشی را آغاز کرد.

این نقاش جنجالی، نوه‌ی «زیگموند فروید»، روانشناس و نظریه‌پرداز معروف بود و نقاشی‌هایش بارها رکورد حراجی‌های مختلف را شکسته است. این نقاش واقع‌گرا که بیشتر عمر حرفه‌ای خود را در لندن گذراند به سبک‌های واقع‌گرایی، اکسپرسیونیسم و فراواقع‌گرایی نقاشی می‌کشید.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج