همایش عمری با قرآن با حضور جمعی از فعالان قرآنی در تالار شمس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج، شانزدهمین همایش تجلیل از پیشکسوتان قرآنی با عنوان عمری با قرآن عصر امروز 19 خردادماه با حضور آیت الله قائم مقامی استاد حوزه و دانشگاه صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و جمعی از فعالان و اساتید قرآنی کشور در تالار ایوان شمس برگزار شد.
در ابتدای این مراسم سعید پرویزی به تلاوت آیاتی از قرآن کریم پرداخت.

رشد 195 درصدی استقبال مردم تهران از برنامه های قرآنی

ناصری پور معاون سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای اسلام به ویژه شهدای اخیر اظهار داشت: خداوند توفیق داد در طول خدمت در جمع قرآنی اتفاقات خوبی در حوزه قرآن رخ دهد.
وی با بیان اینکه باید عزم جدی برای نهضت قرآنی کردن شهر تهران اتفاق بیفتند افزود: امیدواریم امسال تمامی برنامه های سازمان فرهنگی هنری شهرداری بر پایه قرآن به ثمر بنشیند. ما در سال جاری سعی داریم قناعت و احترام به والدین را در تهران نهادینه کنیم تا برکت سراسر نازل می‌شود که امیدواریم این امر محقق شود.
حجت الاسلام ناصری پور به استقبال نوجوانان و جوانان از برنامه های قرآنی اشاره کرد و گفت: سال گذشته نوع استقبال از کلاس های قرآنی و مسابقات سراج خاص بود و نسبت به سال 94 حدود 195 درصد رشد داشتیم. اکثر شرکت کنندگان نیز در کلاس های مفاهیم قرآنی حضور یافتند.

در ادامه این مراسم نیز فرشباف به ذکر فضائل حضرت امام حسن مجتبی(ع) و مولودی خوانی پرداخت.
پس از آن کلیپی از خانواده محسن فرامرزی شهید مدافع حرم پخش شد که جمع حاضر در سالن را تحت تأثیر قرار داد به طوری که اشک در دیدگان حاضران به ویژه مادران جاری شد.
در ادامه این مراسم گروه همخوانی سبیل‌الرشاد به اجرای برنامه پرداخت. این گروه آیاتی از سوره مبارکه فجر را همخوانی کردند.

سپس پیام آیت الله علوی گرگانی به شانزدهمین همایش عمری با قرآن تجلیل از پیشکسوتان قرآن کریم توسط یراقبافان مجری این همایش قرائت شد.

آیت الله علوی گرگانی در این پیام تجلیل از پیشکسوتان قرآن کریم را یکی از مصادیق توجه به قرآن عنوان کرد.
وی در ادامه توجه به موضوع تدبر در قرآن را مورد تاکید قرار داد و آورده است: هیچگاه فکر نکنید کار موازی است زیرا قران طبق روایات 70 بطن دارد و کار موازی نخواهد بود.
پس از آن صلاحی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با یادی از شهدای ماه رمضان امسال اظهار داشت: همایش عمری با قرآن یکی از برنامه های اصلی ما است. قرآن بهترین برنامه برای رسیدن به سعادت بشر است و اگر امروز در جامعه شاهد مشکلات اجتماعی هستیم به دلیل دوری از قرآن است.
وی با بیان اینکه اگر می‌بینید ما به دنبال سندی می‌رویم که به قول رهبری اگر خوب هم باشد باز هم استقلال ما را خدشه دار می کند بخاطر دوری از قرآن است افزود: همه سندهایی لازم داریم در قرآن وجود دارد. پیامبر (ص) دو چیز برای ما یادگار گذاشته قرآن و اهل بیت(ع) که جدایی ناپذیر هستند. گرچه احادیث ائمه در دست ما است و با سفارش های آنها زندگی می کنیم اما قرآن که در دسترس تر برای همه است.

* مشکلات جوامع امروز به خاطر دوری از قرآن است

صلاحی با اشاره به اینکه همه نهادها سازمان و ارگان ها باید روی قرآن کار کنند، خاطر نشان کرد: همه اشکالاتی که گریبانگیر شده از مال اندوزی برخی تا عدم صداقت و توجه به فرمایشات رهبری به خاطر دوری از قرآن است. هر جا از قرآن دور شدیم ضرر کرده ایم. ما افتخار می کنیم در این چند وقت توجه خوبی به قرآن داشتیم و توانستیم برخی برنامه ها را به درستی به سرانجام برسانیم.
وی با بیان اینکه ما سعی کردیم هر برنامه شهرداری را بر پایه یک آیه از قرآن تنظیم کنیم گفت: امیدواریم با برنامه های مختلفی که طراحی و اجرایی می‌شود شاهد توسعه امور قرآنی در کلانشهر تهران باشیم.

در ادامه این مراسم از اساتید و چهره‌های تجلیل شونده در این همایش از جمله سید مهدی حسین زاده، محسن بادپا، مجید زکی لو، علی اکبر ملکشاهی، نسرین نافذ کلام و حسین محجوب تقدیر شد. همچنین سعید پرویزی قاری بین‌المللی کشورمان نیز تجلیل شد

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج