جدیدترین فیلم پوران درخشنده از امروز اکران می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج،پوران درخشنده کارگردانی است که همیشه در کارنامه کاری خود سعی کرده نگاهی واقع گرایانه به مسائل و مشکلات اجتماعی داشته باشد.

او از سال 65 با ساخت فیلم رابطه که تلاش جوانی ناشنوا برای ارتباط با جامعه را تصویر می کرد ساخت فیلم بلند را آغاز کرد وتاکنون  در فیلمهایش تلاش کرده با نگاهی آسیب شناسانه بسیاری از مسائل جامعه ایرانی را که شاید در این سالها پوشیده مانده را بیان کند.

جدیدترین فیلم او «زیر سقف دودی»داستانی با مضمون طلاق عاطفی دارد که از جمله مشکلات بسیار جدی برای هر جامعه ای است.درخشنده که چند سال وقت برای نگارش فیلمنامه این فیلم گذاشته است،سال گذشته این فیلم را در تهران و کرج جلوی دوربین برد و فرهاد اصلانی، مریلا زارعی، هوشنگ توکلی، مریم بوبانی، هادی مرزبان، فریبا متخصص، شهرام حقیقت دوست، رسول نجفیان، نفیسه روشن، آزیتا حاجیان، حسام نواب صفوی و فرشید زارعی‌فرد در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

این فیلم نامزد دریافت 6 سیمرغ بلورین از سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بود که در دو رشته بهترین بازیگر نقش اول زن (مریلا زارعی) و بهترین چهره‌پردازی (ایمان امیدواری) موفق به دریافت سیمرغ بلورین فیلم فجر شد.

با وجود اینکه قرار بود این فیلم در عید سعید فطر اکران شود،اما بر اساس تصمیم شورای صنفی نمایش،از امروز سینماهای کورش، آزادی، مگامال، گالری ملت، چارسو، زندگی، اریکه ایرانیان، جوان، ماندانا، ایران، موزه سینما، ارگ، آفریقا، راگا، شکوفه ، فلسطین، کیان، بهمن، شاهد و فردوسی پذیرای علاقه مندان به این فیلم خواهد بود.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج