«علی فیضی»، نوجوان ۱۲ ساله ایرانی با عملکرد بی‌نظیر در مسابقات بین‌المللی قرآن در دوبی، تمجید و شگفتی حاضران را برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از گلف نیوز، «علی فیضی» که در مدت ۱۱ ماه موفق به حفظ قرآن کریم شده است، با قرائت بی‌نقص قرآن در مسابقات بین‌المللی قرآن در دوبی، تمای حاضران را به شگفتی واداشت و خود را به عنوان یکی از رقبای اصلی جایزه ۲۵۰ هزار درهمی این رویداد قرآنی معرفی کرد.

وی با قرائت بخش‌هایی از قرآن که به صورت تصادفی توسط کامپیوتر انتخاب شده بود، حاضران در سالن برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن را مبهوت صوت قدرتمند خود کرد.

«علی فیضی» که در کلاس ششم ابتدایی مشغول تحصیل است، توانسته در سن ۷ سالگی حفظ کل قرآن کریم را به پایان برساند و در مسابقات ملی قرائت قرآن در ایران نیز برنده شده و این اولین‌بار است که در یک رویداد بین‌المللی شرکت می‌کند.

این نوجوان ۱۲ ساله پس از عملکرد درخشان در مسابقات بین‌المللی دوبی گفت: به لطف خداوند، فکر می‌کنم خوب عمل کردم و جزو ۵ نفر برتر باشم. با عملکردم خودم را نیز شگفت‌زده کردم وحالا باید منتظر بمانم و تماشا کنم، چرا که رقبای بسیار خوب دیگری نیز حضور دارند.

وی که قصد دارد به یک عالِم قرآنی تبدیل شود اظهار کرد: پیش از این در مسابقات حفظ و قرائت داخلی شرکت کرده بودم، اما این اولین‌بار است که در یک مسابقه بین‌المللی شرکت می‌کنم و از این که اینجا هستم خوشحالم. استانداردها و سطح مسابقات بسیار بالاست. خدا را شکر می‌کنم که توانستم هر پنج بخش را بدون اشتباه بخوانم."

فیضی یکی از ۱۰۳ شرکت‌کننده در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در دوبی است که برای کسب جایزه ۲۵۰ هزار درهمی (۲۵۰ میلیون تومان) رقابت می‌کند.

مسابقات بین‌المللی حفظ وقرائت قرآن کریم تا بیستم ماه مبارک رمضان در دوبی ادامه خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج