آیین رونمایی از کتاب «هشت شهر عشق» نوشته کتایون شیدایی در شهرستان صحنه کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج بر اساس خبر رسیده، کتاب «هشت شهر عشق» رمانی است تاریخی، عرفانی و حماسی که در نمایشگاه کتاب امسال عرضه شد. از آن‌جا که نویسنده کتاب کرمانشاهی و از اهالی شهرستان صحنه است، آیین رونمایی این کتاب با حضور تعدادی از هنرمندان کرمانشاهی و مهمانانی از تهران و کرج در سالن ژوانی شهرستان صحنه برگزار شد.

در ابتدای جلسه کتایون شیدایی نویسنده کتاب به حاضران در مراسم خیرمقدم گفت. سپس مرشد محمدعلی رحمانپور به نقالی از شعرهای «شاهنامه» پرداخت و صمد امیریان شاهنامه‌پژوه کرمانشاهی درباره این رمان و پیوند آن با «شاهنامه» سخن گفت.

در ادامه، دختران هنرمند و نوجوان صحنه‌ای در دو بخش با لباس‌های محلی به اجرای قطعاتی با ساز محلی تنبور پرداختند. همچنین سخنرانان درباره کتاب سخن گفتند.

طلا نژادحسن نویسنده و منتقد بحث اسطوره‌ها را مطرح کرد و گفت: وقتی تاریخ ساکت می‌شود، اسطوره‌ها حرف می‌زنند و در این کتاب اسطوره‌ها به فریاد درآمده‌اند.

فریاد شیری شاعر و مدیر اجرایی نشر داستان نیز ضمن پرداختن به پیشینه داستان‌نویسی در کرمانشاه و شهرستان صحنه، به این نکته اشاره کرد که یکی از دلایل نشر داستان برای اصرار در چاپ این کتاب، تفاوت آن با بیشتر رمان‌های آپارتمانی است که در چند سال اخیر به چاپ‌های متعدد رسیده‌اند. او گفت، این کتاب احیای دوباره ادبیات حماسی، عرفانی و اسطوره‌ای ماست.

اسماعیل زرعی نویسنده و مدرس جلسات «یکشنبه‌های داستانی» استان کرمانشاه هم به نقاط قوت رمان «هشت شهر عشق» پرداخت.

همچنین در این جلسه همت‌الله اکرادی و محجوب به شعرخوانی پرداختند.

در این مراسم افرادی از جمله نصرت‌الله ملکشاهی، آناهیتا برزویی و اعضای گروه «یکشنبه‌های داستانی» استان کرمانشاه حضور داشتند.

از کتایون شیدایی قبل از این کتاب «کمند نگاه» که تفسیر و شرح غزلیات شاعر معروف سبک هندی بیدل دهلوی است به چاپ رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج