شبکه «یک سیما» ویژه برنامه­‌هایی را برای ارتحال امام خمینی(ره) و قیام 15 خرداد تدارک دیده است که در این ایام به روی آنتن شبکه «یک» سیما خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری موج، در این برنامه‌­ها به شخصیت امام خمینی (ره )، قیام 15 خرداد و پیروزی انقلاب  اسلامی پرداخته شده است.

«مردی برای فردا» برنامه‌ی پنج قسمتی است که زندگی سیاسی امام خمینی (ره) را روایت می‌کند؛ این برنامه از روز  پنج شنبه (11 خرداد ماه) به روی آنتن رفته  است و پخش آن تا روز دوشنبه ۱۵ خرداد ادامه دارد.

برنامه تحلیلی «نگاه یک» روز شنبه (13 خرداد ماه) حوالی ساعت ۲۳ به صورت زنده و با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسن خمینی از حسینه جماران پخش خواهد شد.

مستند  «خاطرات روزهای داغ»  روز یکشنبه(14 خرداد) ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه  به مدت 40 دقیقه از شبکه «یک» سیما پخش خواهد شد. این مستند روایت‌های مردم،  مسئولان و نزدیکان رهبر کبیر انقلاب اسلامی را به تصویر می‌کشد.

مستند «روح الله » هم که زندگی امام خمینی را از زاویه‌ای متفاوت معرفی می‌کند، روز یک شنبه (14 خرداد) به مدت 20 دقیقه از ساعت ۸ و ۴۵ دقیقه به روی آنتن خواهد رفت.

«مهر خاوران» برنامه‌ی دیگری‌ست که روز دوشنبه (15 خرداد ) ساعت ۷ و ۱۵ دقیقه  از شبکه «یک» سیما پخش خواهد شد.

همچنین در سالروز ارتحال امام خمینی (ره) سخنرانی مقام معظم رهبری به طور زنده و از ساعت ۱۹ از حرم مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی پخش می‌شود.

مستند «اندیشه‌های جاوید» که  به موضوع اندیشه‌های امام خمینی درباره استکبار ستیزی می‌پردازد، روز یکشنبه (14 خرداد) حوالی ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه از شبکه یک پخش خواهد شد.

این برنامه به مدت 20دقیقه، به بحث‌­هایی درباره کاپیتولاسیون و انجمن‌های ایالتی و ولایتی، حادثه طبس و دخالت نظامی آمریکا به خاک ایران می­‌پردازد.

 همچنین مستند «در مسیر آزادی» به تهیه‌کنندگی هومن نیری، روز دوشنبه( ۱۵ خرداد) حوالی ساعت ۱۴ و ۴۵ دقیقه به روی آنتن می‌رود.

این مستند درباره نگاه امام خمینی (ره) به زنان و نقش زنان در جامعه از سال ۴۲ تا ۵۷ و تأثیر این قشر جامعه در پیروزی انقلاب اسلامی است.

در این مستند ۲۵دقیقه‌ای همچنین به جایگاهی که زنان پس از پیروزی انقلاب به آن دست پیدا می­‌کنند، اشاره می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج