نخستین انتخابات الکترونیک هیات مدیره خانه‌های مطبوعات از ساعت ۱۰ صبح امروز (۱۰ خرداد) آغاز شده است و تا ساعت ۱۶ ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج طبق اعلام ستاد مرکزی برگزاری انتخابات الکترونیک خانه‌های مطبوعات، انتخابات الکترونیک هیات مدیره خانه‌های مطبوعات در ۲۰ استان برگزار و طبق برنامه نتایج انتخابات هیات مدیره هر استان به تفکیک آرای منتخبان تا پایان امروز اعلام می‌شود.

۲۲۱۲ نفر که عضویت آنها توسط خانه‌های مطبوعات هر استان و با نظارت ادارات ارشاد استان‌ها تایید شده، می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

شایان ذکر است ۴۹۱ نفر به عنوان نامزد انتخابات تایید شده‌اند که از این تعداد ۳۶۳ نفر برای عضویت در هیات مدیره و ۱۲۸ نفر برای بازرسی نامزد شده‌اند.

اسامی و تصاویر نامزدهای انتخابات علاوه بر تعرفه‌های طراحی شده در سامانه خانه مطبوعات و قابل رویت برای هر عضو دارای حق رای، به صورت آنلاین روی سامانه قابل مشاهده است.

شایان ذکر است انتخابات در استان‌های خوزستان، همدان، هرمزگان و زنجان به دلیل به حد نصاب نرسیدن اعضا یا نامزدها، در مرحله دوم برگزار می‌شود. همچنین انتخابات الکترونیکی در ۸ استان تهران، مرکزی، سیستان و بلوچستان، اصفهان، کرمانشاه، کهکیلویه و بویر احمد، گلستان و گیلان به دلیل اینکه انتخابات آنها به تازگی برگزار شده، برگزار نمی‌شود.

نخستین انتخابات الکترونیک هیات مدیره خانه‌های مطبوعات از ساعت ۱۰ صبح چهارشنبه (۱۰خرداد) و از طریق سامانه khanehmatbooat.ir آغاز شده است و تا ساعت ۱۶ ادامه دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج