شماره جدید مجله الکترونیکی «تاسیان» با رویکرد ادبیات دراماتیک فارسی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موج، مجله الکترونیکی تاسیان، نشریه‌ای الکترونیکی است که با هدف معرفی و انتشار آثار هنرمندان فعال در حوزه هنرهای دراماتیک و تئاتر، منتشر می‌شود.

جدیدترین شماره نشریه شامل نمایشنامه‌های منتشر نشده است که طی سالیان اخیر توسط گروه‌های مستقل تئاتر در ایران و جشنواره های بین المللی به روی صحنه رفته‌اند.

این مجله ادبیات دراماتیک فارسی از دی ماه ۱۳۹۵ به سردبیری پیام سعیدی و طراحی و صفحه بندی رضا بصیرزاده در شهر ادمونتون کانادا شروع به فعالیت کرده و تاکنون ۲ شماره از آن منتشر شده است.

در قسمتی از پیام سردبیر که در جدیدترین شماره منتشر شده، آمده است، می‌خوانیم:

«ما در هر ماه و هر شماره تعدادی نمایش نامه را در قالب پرونده هایی انتشار می‌دهیم، و قرعه‌ی اولین پرونده به نام «متن، اجرا؛ دَه متن اجرا شده در دهه‌ی اخیر در تئاتر ایران توسط گروه‌های تازه تاسیس جوان» افتاد. در طراحیِ مسیر مجله نو، و عناوینِ پرونده‌ها سعی بر این شده است که دست بر جاهایی گذاشته بشود که کمتر به آنها پرداخته شده است، و عنوان این شماره‌ی اول تاسیان دراماتیک خود گواه این نکته است.

من و باقیِ افرادِ کارمند در مجله، همگی از نسلِ نوی تئاتر ایران هستیم. نسلی که در دهه‌ی هشتاد خورشیدی وارد دانشکده‌های هنر شدند و همان‌طور که سنّتِ تئاتر در دانشگاه‌های ایران می‌طلبد، با اندکی فاصله پس از ورود به فضای آکادمیک، کار تئاتریِ خود را در شاخه‌های مختلف شروع کرده‌اند. و این همان نسل است که در فاصله ۱۰ سال اخیر- از حدود سال هشتاد و پنج تا زمان چاپ این شماره - آرام آرام و رفته رفته خود را در محاسباتِ تئاتر حرفه ای ایران گنجانده است.»

علاقه‌مندان در داخل و خارج از کشور می‌توانند برای خرید اینترنتی مجله به آدرس WWW.TASIANMAGAZINE.COM مراجعه کنند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج