شورای راهبردی تحقیق و توسعه‌ سینمای ایران در بیانیه‌ای جدیدش «از رئیس جمهور منتخب و هیات وزیران درخواست کرده است که با مصوبه‌ قانونی شدن سینما به عنوان صنعت، به رونق و تأثیرگذاری سینما بی‌افزایند.»

به گزارش خبرگزاری موج، طبق گزارش رسیده، در این بیانیه آمده است: «تقاضای صنعتی شدن سینما،چند دفعه باید گفته و شنیده شود! چند بار سینماگران باید بر ضرورت این امر حیاتی اصرار بورزند! با چه مایه از پیگیری و سماجت و تا کی؟ چند سال این نیاز سینما لایق بی‌توجهی‌ست؟! استدلالها آورده و آمار و ارقام گفته شده و امروز صنعت سینما، مطالب های حقیقی و عام است.چه خوش باشد که در این دوره تازه، سرانجام نوبت تحقق این بزرگترین آرزوی سینماگران فرا رسد.

از رئیس جمهور منتخب و هیات محترم وزیران می‌خواهیم که با مصوبه قانونی شدن سینما به عنوان صنعت، به رونق و تأثیرگذاری سینما بی‌افزایند.خطرات و چالش‌های اقتصادی آن را با پشتیبانی بانکها و بیمه، به حداقل رسانده و با شکوفایی سینما به جذب سرمایه و ایجاد هزاران شغل مستقیم و غیرمستقیم کمک کنند و سرانجام مدیران سینمایی را به مدد ساختار صنعتی و علمی سینما از دور باطل اداره‌ی هیاتی این هنر ـ صنعت پیچیده، وا رهانند.

زمان بی‌پروای ما می‌گذرد. دولت‌ها می‌آیند و می‌روند. بگذارید دولت سینما، پاینده باشد.»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج