بهروز بقایی داستانش درباره روز اول جنگ در آبادان را به همراه انیمیشن روایت می کند.

بهروز بقایی بازیگر با سابقه سینما و تلویزیون در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج درباره اولین فیلم سینمایی خود «داستان افسانه»که با موضوع دفاع مقدس جلوی دوربین خواهد رفت گفت:در حال حاضر منتظر صدور مجوز کارگردانی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم تا با دریافت این مجوز مقدمات کار را آغاز کنیم.

وی در مورد زمان مورد نیاز برای فیلمبرداری این پروژه گفت:تمام وقایع فیلم در روز 31 شهریور 59 یعنی اولین روز جنگ در آبادان می گذرد به همین خاطر باید فیلمبرداری در فصلهای گرم سال انجام شود.

او درباره ساختار فیلم گفت: بخشی از فیلم با استفاده از منابع موجود در آبادان ساخته می شود و بخشی از داستان فیلم هم به صورت انیمیشن روایت می شود.

بهروز بقایی بازیگر، کارگردان و فیلمنامه‌نویس ایرانی است. او دوران دبستان و دبیرستان را در رودسر، هرزویل و رشت گذراند. پس از دریافت دیپلم برای تحصیل در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای دراماتیک به تهران رفت. او پس از ورود به صحنه حرفه‌ای تئاتر وارد تلویزیون و سینما شد. بقایی فعالیت خود در زمینه تاتر را با نمایش «لبخند با شکوه آقای گیل» اکبر رادی در سال ۱۳۵۲ آغاز کرد و در سال ۱۳۵۹ با فیلم سینمایی «تاریخ‌سازان» (به کارگردانی هادی صابر) فعالیت سینمایی خود را نیز آغاز کرد. بقایی همچنین دانش‌آموختهٔ بازیگری و کارگردانی دانشگاه هنر در سال ۱۳۵۷ است.

 

بقایی همواره همکاری نزدیکی با بیژن بیرنگ و مسعود رسام داشته که از آنجمله می‌توان به مجموعه تلویزیونی همسران، «سرزمین سبز»، «قطار ابدی» و «سیب خنده» (مجموعه طنز برای کودکان) اشاره کرد. از آخرین فعالیت‌های تلویزیونی وی می‌توان کارگردانی سری دوم مجموعه «بازهم زندگی» را نام برد.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج