«آنتونی هوروویتس» رمان‌نویس سرشناس انگلیسی گفت به او گفته شده درباره شخصیت‌های داستانی سیاه‌پوست ننویسد.

به گزارش خبرگزاری موج، «گاردین» نوشت: «آنتونی هوروویتس» نویسنده انگلیسی مجموعه رمان‌های «الکس رایدر» در مصاحبه اخیر خود گفته که چون خودش سفیدپوست است، به او توصیه شده به شخصیت‌های داستانی سیاه‌پوست نپردازد.

ویراستار «هوروویتس» به او گفته برای یک نویسنده سفیدپوست مناسب نیست که درباره شخصیت‌های سیاه‌پوست داستان بنویسد. این نویسنده درباره احساس خود از شنیدن این مطلب گفت: به من هشدار دادند این کار را نکنم، که این به نظرم آزاردهنده و ناراحت‌کننده بود.

«هوروویتس» ادامه داد: اگر این افکار را تا انتها ادامه دهم، به این نتیجه می‌رسم که مجبورم تنها درباره شخصیت‌های مرد سفیدپوست ۶۲ ساله‌ و یهودی که در لندن زندگی می‌کنند، بنویسم.

این داستان‌نویس ژانر وحشت و فانتزی سپس درباره بازی یک هنرپیشه سیاه‌پوست در نقش «جیمز باند» گفت: از من پرسیده شد «ادریس البا» می‌تواند «جیمز باند» خوبی شود؟ نظر من این است که «آدرین لستر» (دیگر بازیگر سیاه‌پوست) ‌گزینه بهتری برای این نقش است،‌ اما من نویسنده‌ام، نه بازیگردان. پس من چه می‌دانم؟

«آنتونی هوروویتس» نویسنده ۶۲ ساله انگلیسی است که بیشتر در حوزه ادبیات کودک و نوجوان فعالیت دارد و مجموعه رمان‌های «الکس رایدر» از جمله معروف‌ترین کارهای او هستند. از دیگر آثار این نویسنده می‌توان به مجموعه رمان «برادران دایمند»، «ستاره پنج‌پر» و «قدرت پنج» اشاره کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج