مدیر امور بین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران خبر از ثبت 3978 فیلم کوتاه از سراسر جهان تا کنون در بخش بین‌الملل سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران داد. این درحالی‌ست که هنوز بیش از 40 روز به پایان مهلت ارسال آثار، زمان باقی مانده‌است.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، محمد فهیمی، مدیر امور بین‌الملل انجمن سینمای جوانان ایران، گفت: ثبت نام فیلم‌های کوتاه بخش بین‌الملل سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از نیمه اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا کنون 3978 فیلم کوتاه از بیش از 100 کشور جهان برای رقابت در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند.

وی ادامه داد: از این تعداد فیلم، بخش داستانی بیشترین فیلم و بخش‌های تجربی، مستند و انیمیشن به ترتیب رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین بیشترین تعداد فیلم‌های کوتاه ثبت نام شده به ترتیب از آمریکا، هند، اسپانیا، انگلستان، برزیل، فرانسه، آلمان، ایتالیا، روسیه و کانادا بوده‌اند.

فهیمی افزود: مهلت ثبت نام فیلم‌های کوتاه بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، 30ژوئن برابر با 9تیرماه سال‌جاری پایان می‌یابد.

سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به دبیری سیدصادق موسوی، پاییز سال‌جاری برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج