نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: در عرصه بین‌المللی به صورت درست به تبلیغ اسلام به زبان‌های زنده دنیا بپردازیم.

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی در اولین همایش فارغ‌التحصیلان مدارس علمیه خواهران شهر اراک، عنوان کرد: ما باید در سطح بین‌المللی نقش‌آفرین و جزو منتظران واقعی بوده و از پذیرش مسئولیت خود فرار نکنیم.

وی تصریح کرد: ظهور امام زمان(عج) در هر زمانی که امکانپذیر شود، به این معنا نیست که مسئولیتی که برعهده ماست از دوش ما برداشته شود. بناست که با ظهور ایشان دنیا به نور قسط و عدالت روشن شود و تحولی عظیم در سطح جامعه جهانی شکل بگیرد.

دری نجف آبادی افزود: زمانی که امام زمان ظهور(عج) می‌کند هر شرایطی که در زمین حاکم باشد توسط ایشان قابل مدیریت است و با یک مدیریت صحیح کره زمین را اداره خواهند کرد. در آن زمان با تحولی عظیم پیشرفت جوامع آغاز می‌شود و وجود امام زمان‌(عج)  از افق مکه می‌درخشد.

وی اظهار کرد: در زمان ظهور، بشریت به مرحله با عظمتی نائل می‌شود، عواطف بشر رشد می کند و بشر از تمام ظرفیت‌های وجودش استفاده می کند، بشر امروز بشری بالقوه است که در زمان ظهور بالفعل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: تا زمان ظهور امام زمان(عج) تکلیف از ما ساقط نمی‌شود. اعتقاد به اینکه امام زمان(عج) ظهورمی کند و همه چیز را اصلاح می‌کند و بر همین اساس انجام  ندادن تکالیفی که بر عهده ماست، ظلمی بزرگ است.

وی با اشاره به تمام رشادت‌ها و فعالیت‌هایی که امامان(ع) برای تبیین دین اسلام انجام دادند، عنوان کرد: وظیفه‌ای که بر عهده پیامبر و ائمه(ع) بود تا قیام قیامت بر دوش علمای ربانی است و در این خصوص ما هم مکلف و امانتداریم.

دری نجف آبادی گفت: باید همت کنیم و چراغ عقل را در دنیا روشن کنیم و در این مسیر ابتدا باید چراغ دل خود را روشن کنیم.

وی بیان کرد: در انجام رسالتی که در حوزه خانواده، همسرداری و ازدواج برعهده داریم متعهد باشیم و این وظیفه را بدرستی انجام دهیم.

وی با اشاره به جمعیت بالای چین و پیشرفت همه جانبه این کشور، عنوان کرد: ازدیاد جمعیت نمی‌تواند مسئله بازدارنده‌ای باشد. کشور چین با جمعیت یک میلیارد و 300 میلیونی باز هم اجازه زاد و ولد بیش از یک بچه هم داده است.

دری نجف آبادی تصریح کرد: علاج بی‌حرمتی به اسلام اینست که ده هزار سایت راه‌اندازی کنیم و در عرصه بین‌المللی به صورت درست به تبلیغ اسلام به زبان‌های زنده دنیا بپردازیم، بر همین اساس شناخت زبان‌های زنده دنیا برای ترویج اسلام  ضرورت دارد.

وی عنوان کرد: نقص بزرگ حوزه اینست که به مکالمه و آموزش زبان‌های خارجی نپرداخته است و باید این نقص برطرف شود.

دری نجف آبادی گفت: انتظار کمک‌های دولتی نداشته باشیم و وظیفه دینی خود را بدرستی انجام دهیم. بدون انتظار دست به فعالیت بزنیم چراکه برخی کارها برکت زیادی دارد .

وی با اشاره به اینکه نباید به بدی عادت کرد، عنوان کرد: باید هوشیار باشیم خانواده، عفاف و حجاب را جدی بگیریم و با وجود همه مشکلات در زمینه خانواده ثمره داشته باشیم، در این مورد وظیفه ما به مراتب سنگین‌تر است.

دری نجف آبادی در پایان عنوان کرد: در انتخابات با بسیج عمومی راه شهدا و امام راحل را ادامه دهیم.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج