جمال شورجه ضمن تشریح آخرین وضعیت پروژه سریال«حضرت موسی»(ع) از آمادگی برای آغاز تولید این پروژه در صورت تامین بودجه خبر داد

جمال شورجه کارگردان سینما و تلویزیون در گفت و با خبرنگار خبرگزاری موج درباره آخرین وضعیت سریال «حضرت موسی»(ع) گفت:آرت بوک این سریال در حال تکمیل شدن است و پروژه اکنون در مرحله development (بسط دادن پروژه) به سر می برد.

وی افزود:در این مرحله فیلمنامه گسترده کار که مراحل پیش تولید، تولید و پس از تولید در آن مشخص شده آماده می شود. مسائلی مثل حجم جلوه های ویژه بصری و میدانی، نوع و میزان دکورها و دکوپاژ صحنه ها به شکل انیمیشن دو بعدی آماده می شود. بخش عمده تصویرسازی غیررئال فیلم و مضامین صحنه های مهم فیلم در این مرحله به شکل تابلوهای هفتاد در صد آماده می شود که مثلا شکل ورودی کاخ فرعون به چه شکلی باشد و همانگونه که گفته شد حتی بخشی از صحنه های مهم فیلم به شکل انیمیشن دو بعدی ساخته می شود.

کارگردان فیلم«سی و سه روز» در ادامه درباره زمان آغاز تولید پروژه «حضرت موسی» (ع) گفت:در حال حاضر مشغول برآورد بودجه این سریال هستیم.البته برآورد اولیه بودجه را قبلا تهیه کرده و در اختیار سازمان صدا و سیما گذاشته ایم. البته این سریال اسپانسر هم دارد که بخشی از هزینه کار را تامین خواهد کرد اما باید جلسات توجیهی متعددی در صدا و سیما در مورد بودجه کار برگزار کنیم. ما آمادگی این را داریم که به محض تزریق بودجه کار تولید را آغاز کنیم چون بدون پول نمی توان بخش تولید را فعال کرد و امیدوارم که نیمه دوم سال بتوانیم پیش تولید این سریال را آغاز کنیم.

شورجه در پایان با انتقاد از صدا و سیما به دلیل عدم تخصیص بودجه کافی به این کار گفت:متاسفانه در زمینه بودجه این سریال با صدا و سیما به مشکل برخوردیم و همین برآورد نسبی ما که حدود هشتاد درصد بودجه اصلی کار است از نظر دوستان زیاد است در حالی که باید به این مساله توجه کنند که این پروژه به علت تاریخی و فاخر بودن هزینه های خاص خود را دارد و با مبالغ کمتر نمی توان این کار را ساخت. اسپانسر کار هم نمی تواند همه هزینه ها را بدهد و این صدا و سیما است که باید بخش اصلی بودجه را تامین کند ولی مدام بهانه نداشتن بودجه می آورند و این در حالی است که شنیده ام 130 سریال الف ویژه هم قرار است در سازمان تولید شود که این ادعا شبیه سنگ بزرگی برای تلویزیون است. تلویزیون رسانه ملی است و باید بتواند هزینه تولید سرگرمی برای مخاطب را بپردازد امیدوارم با همت مجلس یا هر ارگان مسئول دیگری این وضعیت حل شود.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج