مدیرکل هنرهای نمایشی طی حکمی مریم کاظمی بازیگر و کارگردان تئاتر را به عنوان دبیر بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی، در متن این حکم آمده است:

"هنرمند گرامی

سرکارخانم مریم کاظمی

تئاتر کودک و نوجوان به واسطه ارتباط نزدیک و اثرگذار با جامعه پویا و جویای این رده سنی همواره از مهمترین حوزه‌های تئاتر بوده است.

دراین میان جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با تجربیات ارزنده بیش از دو دهه برگزاری نقش ویژه‌ای در هدایت، ایجاد شور و انگیزه  وتقویت گروه‌های نمایشی داشته و دارد و آگاهی بخشی وتشویق و ترغیب کودکان ، نوجوانان و خانوادهها به حضور در تالارها و مکانهای اجرای این گونه از تئاتر را با هدف کمک به ساختن فردایی روشنتر، دنیایی پاکتر و پرنشاط برای فرزندان شایسته این سرزمین دنبال میکند.

نظر به تخصص و تجربه سرکارعالی و اتفاق نظر با مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به موجب این حکم به عنوان «دبیر بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان» منصوب می‌شوید.

امید که درسایه مهر خداوند بزرگ و با بهره‌گیری از رهنمودهای هنرمندان و صاحبنظران این حوزه و استفاده مناسب از توان و قابلیتهای موجود در استان همدان وتعامل سازنده با مدیران فرهنگی این استان در برگزاری شایسته این رویداد هنری پیروز و سربلند باشید.»

مریم کاظمی متولد 1344 در تهران بازیگر تئاتر ، تلویزیون و سینما و کارگردان تئاتر و عضو هیئت مدیره مرکزی خانه تئاتر ، از سال 66 فعالیت حرفه‌ای خود در زمینه تئاتر را آغاز کرده است. او فارغ التحصیل رشته کارگردانی و بازیگری از دانشگاه تهران بوده و تا کنون بازی در 22 نمایش ، کارگردانی و بازی در بیش از 35 نمایش را بر عهده داشته است.

این کارگردان تئاترو مدرس تئاتر از سال 79 تا کنون با تمرکز بر تئاتر کودک آثار متعددی را در این زمینه تولید و اجرا کرده است.

نمایش‌های "در برج عقرب " ، "آدم ها و دیو ها" ، "رویای ماه "، "به زیر پاهات نگاه کن" ، "خاله مرجان و خروس" ، " آدم بلا دیو ناقلا " ، "غول بزرگ مهربان " ، "کلوچه دارچینی" ، "رام کردن زن سرکش" ، "شاهزاده خانم بد ترکیب" ، "ماه پیشونی " و "خسیس" از جمله آثار این هنرمند هستند. مریم کاظمی موسس و سرپرست گروه تئاتر مستقل بوده وجوایز متعدد بازیگری ، نویسندگی و طراحی از جشنواره های تئاتری و سینمایی را در پرونده کاری خود دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج