رمان «زنان کوچک» که انیمیشن اقتباسی آن هواداران زیادی داشت، این بار در قالب یک مینی‌سریال در تلویزیون دیده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، «هافینگتون پست» نوشت: «زنان کوچک» در اصل رمانی به قلم «لوییزا می الکات» است که بارها مورد اقتباس قرار گرفته است. این اثر به زودی در قالب یک مینی‌سریال سه ساعته با همکاری «یی.بی.سی» و «پی.بی.اس» به روی آنتن خواهد رفت.

انیمیشنی سال ۱۹۸۷ «زنان کوچک» شاید شناخته‌شده‌ترین اقتباس از این اثر داستانی باشد، اما این رمان تاکنون چندین بار در سینما، تلویزیون، رادیو و تئاتر بازسازی شده است. این کتاب در سال‌های ۱۹۱۷، ۱۹۱۸، ۱۹۳۳، ۱۹۴۹، ۱۹۵۰، ۱۹۵۸، ۱۹۷۰، ۱۹۷۸ و ۱۹۹۴ مورد اقتباس قرار گرفته که سه مینی‌سریال آن را شبکه «بی.بی.سی»‌ ساخته است. دو مجموعه انیمیشنی ژاپنی و اقتباس نمایشی آن در «برادوی» نیز از دیگر آثار برگرفته از «زنان کوچک» هستند.

پروژه جدید «زنان کوچک» از ماه جولای کلید می‌خورد اما هنوز هیچ اطلاعاتی درباره عوامل تولیدکننده آن منتشر نشده است. سال ۲۰۱۵ نیز اعلام شد قرار است اقتباس جدیدی از این رمان با رویکرد علمی ـ تخیلی صورت گیرد اما این پروژه ناتمام ماند.

راوی این داستان «جو مارچ» دختری جوان و پرتکاپو است که در زمان جنگ‌های داخلی آمریکا به همراه مادر و سه خواهرش «مگ»، «بت» و «ایمی» زندگی می‌کند. رمان «می الکات» اولین بار بین سال‌های ۱۸۶۸ و ۱۸۶۹ در قالب رمانی دوجلدی منتشر شد. این نویسنده آمریکایی داستان «زنان کوچک» را با نیم نگاهی بر دوران نوجوانی و بزرگسالی خود و سه خواهرش نوشته است.

رمان «زنان کوچک» در زمان انتشار هم طرفداران زیادی داشت و فروش بالایی را تجربه کرد. این کتاب از سال ۱۸۸۰ در یک جلد روانه بازار شد. «می الکات» در سال‌های ۱۸۷۱ و ۱۸۸۶ دو دنباله برای این رمان نوشت و با نام‌های «مردان کوچک» و «پسران جو» به چاپ رساند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج