رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس از نصب کتیبه‌های خاتم پشت درهای حرم مطهر اباعبدالله الحسین (ع) ساخته شده توسط هنرمندان شیرازی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات، اسکندر قاسمی گفت: این قطعات خاتم کاری به درِ اصلی و رواق باب‌القبله مربوط است که در ورودی شهدای ۷۲ تن و ورودی حبیب ابن مظاهر (ره) در حرم مطهر امام حسین (ع) قرار دارد.

وی با بیان این که ۳۰ کتیبه خاتم در این عملیات نصب شد، افزود: مساحت کلی این کتیبه های خاتم، ۲۷ متر و ابعاد هر کتیبه از یک متر ارتفاع تا عرض ۹۰ سانتی متر و ۵۰ سانتی متر تا ۹۰ سانتی متر متغییر است.

به گفته قاسمی، مصالح به کار رفته در این پروژه در بخش درودگری، چوب ساج و نارنج و در قسمت خاتم، مواد به کار رفته از نوع درجه یک خاتم شیراز، شامل چوب فوفل، فلز برنج، چوب عناب و سایر مواد مورد نیاز است که عمر و دوام بالایی دارد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس با بیان این که هزینه ساخت این کتیبه‌های خاتم را مردم استان فارس از اهدای نذورات خود برای حرم مطهر امام حسین (ع) تقبل کردند، گفت: با نصب این کتیبه‌ها، مردم استان فارس تحفه و پیشکشی ناقابل به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تقدیم کردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج