تهیه کننده فیلم تیک آف با اشاره به عدم اکران دو ساله این فیلم گفت:متاسفم که این فیلم تا کنون اکران نشده است و درد دارد که پس از دو سال باید برای اکران چنین فیلمی دست و پا زد، در حالی که «تیک‌آف» قصه‌ای دارد که در آن پتانسیل لازم برای فروش هست.

به گزارش خبرگزاری موج، فیلم سینمایی «تیک آف» ساخته احسان عبدی پور و به تهیه کنندگی طهورا ابوالقاسمی در آستانه اکران عمومی صبح امروز دوشنبه 28 فروردین ماه برای اهالی رسانه و سینما در سالن سینما فردوس موزه سینما به نمایش گذاشته شد.

 پس از نمایش فیلم جلسه نقد و بررسی فیلم آغاز شد که مدیریت این مراسم را گلاویژ نادری کارشناس سینمایی به عهده داشت. طهورا ابوالقاسمی تهیه کننده فیلم «تیک آف» گفت: این فیلم سینمایی سومین تجربه سینمایی احسان عبدی پور و فیلمی ارزشمند است و معتقدم این کارگردان باهوش و دست به قلم است و فیلم خوب و هوشمندانه ای ساخته است.

مهتاب کرامتی بازیگر سینما که به عنوان سرمایه گذار در تولید «تیک آف» حضور داشته است گفت: در کنار حرفه بازیگری دوست داشتم کار تولید را نیز تجربه کنم و این فیلم فرصت تجربه در مقام سرمایه گذار را به من داد و معتقدم گروه تولید در این فیلم بهترین اثر سینمایی خود را ارائه دادند و مطمئن هستم اکران خوبی را در پیش خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بنابراین قرار نیست اگر در این پروژه به عنوان سرمایه گذار حضور داشتم و فیلم مستند هم تهیه کردم بازیگری را رها کنم، چراکه دلم می‌خواهد یاد بگیریم و کنار دوستان تجربه کنم.

کرامتی بازیگرسینما و سرمایه گذار فیلم «تیک آف» با اشاره به گسترده شدن فعالیت های خود گفت: اتفاق هایی که برای فرد در سینما رخ می دهد و آدم هایی که در مسیر قرار می گیرند بسیار تعیین کننده راه هستند بنابراین معلوم نیست در آینده چه اتفاقی می افتد و شاید فضای جدیدی را تجربه کردم اما به مشورت کردن اعتقاد دارم و به هیچ عنوان خود را محدود نمی‌کنم و سعی می‌کنم تجربه کنم چون تجربه کردن آدم را جوان و پویا نگه می‌دارد. 

طهورا ابوالقاسمی تهیه کننده این فیلم سینمایی درباره انتخاب بازیگران گفت: احسان عبدی پور زمان نگارش فیلمنامه می گفت که به رضا یزدانی برای حضور در فیلم فکر می کند و بعد رضا یزدانی با مطالعه فیلمنامه با ما همراه شد و جمع بازیگران شکل گرفت. 

یزدانی خواننده و بازیگر فیلم سینمایی «تیک آف» در ابتدای صحبت های خود با یادی از عارف لرستانی بازیگر تازه درگذشته سینما و تلویزیون گفت: من همیشه پیشنهاد زیادی برای بازیگری دارم و همیشه هم از آن فرار می‌کنم، مگر جایی که ارتباطی با موسیقی وجود داشته باشد و فیلم را هم دوست داشته باشم اما دراین فیلمنامه ارتباط مشخص و مستقیمی به موسیقی وجود نداشت و قرار بود یک کلیپ کارشود اما فیلمنامه آنقدر جذاب بود و همچنین حضور عوامل و بازیگران باعث شد که به حضور درآن شک نکنم.

این خواننده با اشاره به این مطلب که برای حضور در این فیلم از کارگردان خواسته بود با او تمرین کند، گفت: از احسان خواستم با من تمرین کند تا بببیند اصلا توانایی بازیگری در این فیلم را دارم یا خیر؟ چون خیلی از کارهای قبلی را دوست نداشتم و نمی‌خواستم در موقعیتی قرار بگیرم که کار خود را خراب کنم البته سال‌های زیادی است که به واسطه خواندن تیتراژها و کارموسیقی به سینما گره خورده‌ام. اما خیلی دوست دارم اهالی سینما به این نقش من در این فیلم نظر مثبتی داشته باشند.

پگاه آهنگرانی از دیگر بازیگران فیلم «تیک آف» با اشاره به لهجه بوشهری گفت: هم من و هم بقیه بچه های گروه نگران لهجه بوشهری بودیم ولی احسان به ما گفت که لهجه را کنار بگذاریم و روح نقش را پیدا کنیم و وقتی روح کار را پیدا کردید لهجه هم در می آید و همین اتفاق هم افتاد.

احسان عبدی پور با بیان این مطلب که در ساخت این فیلم دنبال قوم نگاری نبوده است، گفت: اساسا در فیلم‌هایی که می سازم به دنبال بوشهرنگاری نیستم.

 کارگردان فیلم «تنهای، تنهای، تنها» ادامه داد: وقتی «تیک‌آف» را می‌نوشتم، دلم می‌خواست آدم‌هایی که از روی صندلی سینما بلند می‌شوند و بیرون می‌روند، رخوت را کنار بگذارند و بروند تا از زندگی یک کام دیگر بگیرند.

منیژه حکمت تهیه کننده و پخش کننده این فیلم سینمایی نیز گفت: خوشحالم که به عنوان پخش کننده در کنار گروه سازنده «تیک آف» قرار گرفتم. به نظرمن این فیلم از یک سینمای مدرن در یک بافت درست و عمیق با لایه‌های ساخته شده است و این فیلم حاصل حضور نسلی در سینما است که نمونه آن را کم داریم.

وی ادامه داد: متاسفم که این فیلم تا کنون اکران نشده است و درد دارد که پس از دو سال باید برای اکران چنین فیلمی دست و پا زد، در حالی که «تیک‌آف» قصه‌ای دارد که در آن پتانسیل لازم برای فروش هست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج