فیلم سینمایی «خاطرات پاییزی» به کارگردانی علی فخرموسوی در کشور اوکراین به نمایش درآمد.

به گزارش خبرگزاری موج، فیلم سینمایی «خاطرات پاییزی» به کارگردانی علی فخرموسوی و تهیه‌کنندگی ویکتور ویلهلم و سید امیر سیدزاده که در بخش غیررقابتی «هنر و تجربه» سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، روز جمعه 24 مارس 2017 توسط سازمان حمایت از قربانیان جنگ، وابسته به سازمان ملل و اتحادیه اروپا با حضور شخصیت‌های فرهنگی، هنری و سیاسی چند کشور، سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا در پایتخت اکراین به نمایش در آمد.

در این مراسم که با سخنرانی شخصیت‌های فرهنگی جهانی همراه بود، دیپلم افتخار و مدال یادبود به عوامل فیلم «خاطرات پاییزی» برای به تصویر کشیدن عاشقانه‌ای ضد جنگ و حمایت از قربانیان جنگی، اهدا شد. این مراسم در شهر کی یف و آمفی تئاتر دانشکده ملی علوم سیاسی و روابط بین الملل ماوپ (Maoup) برگزار شد.

در این برنامه سه نفر از بازیگران فیلم از طرف گروه سازنده حضور داشتند و به رسم یادبود دقایقی برای حاضران سخنرانی کردند و پیام تشکر گروه اجرایی فیلم «خاطرات پاییزی» را به حاضران در مراسم رساندند. همچنین در این مراسم صندوقی برای حمایت مالی از قربانیان جنگی در سالن تعبیه شده بود که با استقبال حضار همراه بود.

«خاطرات پاییزی» محصول مشترک ایران، چک و اوکراین است که توسط ویلهلم کرتیو سنتر (جمهوری چک) و افرند فیلم آریا (ایران) با همکاری اُپتیما فیلم (اوکراین) ساخته شده است. فیلمنامه «خاطرات پاییزی» را کاترین تورچانیکووا، علی فخرموسوی و ویکتور ویلهلم بر اساس داستانی از علی فخر موسوی نوشته‌اند.

فیلم سینمایی «خاطرات پاییزی» پیش از این فیلم افتتاحیه جشنواره بین المللی Dream City 2016 بوده و در جشنواره بین المللی کرونا کارپات 2016 حضور داشته است. این فیلم همچنین موفق به کسب جایزه ارکیده طلایی و فیلم منتخب مردمی از جشنواره ترنُپیل 2016 اوکراین و همچنین نشان افتخار از سازمان قربانیان و سربازان جنگی وابسته به سازمان ملل و اتحادیه اروپا 2017 شده است.

این فیلم عاشقانه‌ای ضد جنگ است و قصه دختری را به تصویر می‌کشد که خانه و خانواده‌اش مورد حمله و تجاوز گروه‌های تروریستی قرار گرفته است؛ او که آواره‌گی، نابینایی و حتی از دست دادن قدرت تکلم را تجربه می‌کند در نهایت می‌تواند آرامش و عشق را در گوشه‌ای دیگر از دنیا در کنار مردمی که خود آسیب دیده از جنگ هستند، بیابد.

نازنین احمدی شاهپورآبادی، الکساندر ایگناتوشا، دِمیترُ لِنارتوویچ، تاتیانا یوریکووا، گالینا یابلونسکا و نَظَر رِگوش بازیگران این فیلم هستند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج