معاون اجرایی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با اعلام برگزاری جلسات متعدد با مسئولان شهرداری، از افزایش دو برابری پارکینگ ویژه ناشران در سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از روابط عمومی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، مهدی اسماعیلی‌راد - معاون اجرایی سی‌اُمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران - گفت: در ادامه جلسات با مسئولان حوزه خدمات شهری شهرداری تهران، هفتم فروردین‌ماه جلسه‌ای با کارگروه ترافیک و عمران شهرداری برگزار شد که نتایج مثبتی به همراه داشت.

او اظهار کرد: در این جلسه موضوع افزایش تعداد پارکینگ‌های ناشران مطرح و مقرر شد تعداد پارکینگ‌های ناشران به دو برابر سال گذشته افزایش پیدا کند.

وی ادامه داد: در این جلسه، جانمایی نهایی برخی مشاغل شهری اعم از غرفه‌های شرکت پست، غرفه شهروند و فروشگاه‌های مواد خوراکی مشخص شد. همچنین در این جلسه مقرر شد فروشگاه شهروند مستقر در شهر آفتاب قبل از آغاز نمایشگاه کتاب کار خود را آغاز کند تا افرادی که در شهر آفتاب فعالیت دارند، مایحتاج خود را تامین کنند.

اسماعیلی راد همچنین از ورود نخستین محموله کتاب‌های خارجی به نمایشگاه کتاب تهران خبر داد و گفت: نخستین محموله کتاب‌های خارجی از کشور لبنان روز گذشته به شهر آفتاب وارد شد. این محموله بیشتر شامل کتاب‌های عربی است که از سوی ناشران لبنانی به تهران ارسال شده است.

او افزود: درپی مذاکره با گمرک جمهوری اسلامی ایران مقرر شد گمرک مستقلی به نمایشگاه کتاب تهران برای ورود محموله‎های کتاب اختصاص پیدا کند.

سی‎اُمین نمایشگاه کتاب تهران 13 تا 23 اردیبهشت‌ماه در شهر آفتاب برگزار خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج