حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده فیلم گفت: تجربه سالها حضور در پخش فیلم این حس را می‌دهد که دست‌هایی در کار است تا «سه بیگانه» دیده نشود، چگونه ممکن است تیزرهایی که کد پخش از سازمان گرفتند ممنوع شوند؟

حبیب اسماعیلی تهیه‌کننده و مدیر پخش رسانه فیلمسازان مولود در گفت‌وگو با خبرگزاری موج درباره تغییر و اصلاحات فیلم «سه بیگانه» گفت: قبل از آنکه فیلم پروانه نمایش بگیرد در احترام به مقام روحانیت چند پلان مربوط به کاراکتر روحانی حذف شد.

وی با اشاره به فشارهایی که منجر به ممنوعیت پخش تیزرهای فیلم از رسانه ملی شده گفت: همواره این طور است که برخی با شوخی‌های حداقلی به خصوص اگر بار آسیب‌شناسانه داشته باشد مشکل دارند و در همین جهت است که نمی‌خواهند «سه بیگانه» که محصولی است کاملا متعلق به بخش خصوصی دیده شود ولی تا این لحظه کتباً هیچ موردی برای ممیزی مجدد به ما ابلاغ نشده است.

این تهیه‌کننده در ادامه گفت: تجربه سالها حضور در پخش فیلم این حس را به من داده که دست‌هایی در کار است تا «سه بیگانه» دیده نشود وگرنه چطور است که فیلم‌های دیگر تیزرهایشان پشت سر هم روی آنتن می‌رود اما تیزرهای «سه بیگانه» را پخش نمی‌کنند؟ همین رفتارهاست که اسباب گمانه‌زنی‌های مختلف را شکل می‌دهد وگرنه چه دلیلی دارد پخش تیزرهایی که کد پخش از سازمان را هم گرفته‌اند ممنوع می‌شوند؟

اسماعیلی در پایان به حمایت سینماگران مستقل و بدنه سینما از «سه بیگانه» اشاره کرد و گفت: همین که همکاران مستقل پشت فیلمی از بخش خصوصی ایستادند و از آن سو مخاطبان هر روز بیشتر از روز قبل برای تماشای فیلم علاقه نشان می‌دهند یعنی مسیری که در تولید فیلم انجام داده‌ایم مسیر درستی است. شخصاً امیدوارم که مدیران رسانه ملی هم از این همراهی صنفی و اقبال مخاطبان درسی بیاموزند برای تغییر روشی که در برخورد با این کمدی در پیش گرفتند و تا فرصت باقی است صدا و سیما ، ملی بودن خود را در عمل با حمایت از فیلم کاملا خصوصی نشان دهند.

بنابراین گزارش، سال گذشته فیلم کمدی اجتماعی «بارکد» پس از اکران با تغییراتی مواجه شد که این تغییرات به صورت کتبی از ارشاد به سازندگان اثر اعلام نشد اما فیلم نسبت به نسخه پروانه نمایش گرفته تغییراتی پیدا کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج