کتاب‌های تخصصی پزشکی با عنوان‌های «دستنامه طب اورژانس تینتینالی»، «هاریسون: بیماری‌های خونی»، «هاریسون: بیماری‌های گوارش»، «مبانی طب داخلی سسیل: بیماری‌های عفونی» و «مبانی طب داخلی سسیل: بیماری‌های گوارش، کبد و مجاری صفراوی» راهی بازار شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری موج، کتاب «دستنامه طب اورژانس تینتینالی» به کوشش دکتر هومان حسین‌نژاد ندائی با ترجمه جمعی از متخصصین دانش‌آموخته طب اورژانس دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و ایران در ۸۴۸ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۵۹ هزار تومان در انتشارات تیمورزاده منتشر شده است.

در مقدمه کتاب به قلم دکتر حسین‌نژاد می‌خوانیم: با توجه به گستردگی کار بالینی در اورژانس و تنوع فوق‌العاده آن و با عنایت به لزوم رعایت دقت همراه با سرعت برای ساماندهی بیمارن بخش اورژانس، وجود راهنمایی خلاصه ولی جامع که حاوی اکثر نکات کلیدی در برنامه‌ریزی تشخیصی و درمانی بیماران اورژانس باشد ضروری به نظر می‌رسد. این کتاب برای تأمین این هدف تناسب و وجود آن در گوشه‌ای از هر بخشی اورژانس با کلینیکی که بیمار اورژانس به آن مراجعه می‌کند معتبر و ضروری است. کتاب حاضر ترجمه دست‌نامه طب اورژانس تینتینالی است. که به همت بیش از بیست نفر از متخصصین طب اورژانش کشور ترجمه و بازبینی شده است. گروهی که ترجمه اولیه را به عهده گرفتند، در زمان انجام کار دستیاران ارشد طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکی تهران و ایران بودند.

 

ویراست نوزدهم «هاریسون: بیماری‌های خون» با ترجمه اسماعیل شهابی، محمد مصلح‌آبادی و مهدیه مهرپوری در ۴۶۴ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و به بهای ۴۹هزار تومان در نشر یادشده عرضه شده است. 

در مقدمه مترجمان آمده است: مبحث بیماری‌های خون اصول طب داخلی هاریسون توانسته نگاه تقریبا کاملی به جنبه‌های مختلف بیماری‌های خونی و نحوه مدیریت و درمان‌ آن‌ها داشته باشد، همچنین با اضافه شدن فصول جدید و تغییرات ایجادشده در برخی از بخش‌های کتاب این رسالت علمی نویسندگان کتاب بیش از پیش به چشم می‌خورد. در ترجمه این اثر علمی سعی شده که امانتداری مطالب علمی حفظ شده و تا حد امکان از کلمات مناسب برای بیان آن‌ها استفاده شود.

 

همچنین ویراست نوزدهم کتاب «هاریسون: بیماری‌های گوارش» با ترجمه و ویراست سجاد قانع عزآبادی با مقدمه دکتر کیوان الچیان در ۳۲۰ صفحه با شمارگان ۲۰۰۰ نسخه و قیمت ۳۹ هزار تومان در همین نشر منتشر شده است.

در مقدمه الچیان عنوان شده است: مشکل بشر هیچگاه این نبود که چگونه افکار نو و خلاق را بیاموزد، چرا که آموختن از نیازهای اولیه آدمی است؛ بلکه مشکل اصلی او این است که چگونه کهنه را فراموش کند. توانایی پذیرش تغییر و توسعه ظرفیت تغییرپذیری، راه‌های پیشرفت را باز می‌کند و برعکس تغییرگریزی و دل‌بستن به کهنه‌ها ما را از پا نهادن در راه‌های نو بازمی‌دارد و روشن است که در معدن قدیمی طلا گشتن، آب در هاون کوبیدن است.

ترجمه ویراست نوزدهم مبحث بیماری‌های گوارش کتاب اصول طب داخلی هاریسون ما را با آخرین تغییرات در شناخت و درمان بیماری‌های گوارش آشنا می‌کند....

 

ویراست نهم  «مبانی طب داخلی سسیل: بیماری‌های عفونی»  با ترجمه دکتر بهزاد یعقوبی و حامدحسین شعبانی مقدم با مقدمه دکتر علیرضا یلدا در ۲۴۸ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۹ هزارتومان در انتشارات تیمورزاده منتشر شده است.

در مقدمه کتاب به قلم دکتر یلدا می‌خوانیم: بی‌شک تحول لحظه به لحظه علم و تکنولوژی  آدمی را در برابر حجم وسیعی از اطلاعات و دانش روزافزون قرار داده است. در میان این دریای بی‌کران علم، انتخاب کتاب‌های موفق و مناسب در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی حائز اهمیت دوچندان است.

از میان کتاب‌های مختلف پزشکی، مبانی طب داخلی سسیل همواره به لحاظ متنی جامع و روان از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. آنچه پیش رو دارید ترجمه ویراست ۲۰۱۶ بخش بیماری‌های عفونی این کتاب است...

 

همچنین ویراست نهم «مبانی طب داخلی سسیل: بیماری‌های گوارش، کبد و مجاری صفراوی» نوشته با ترجمه دکتر رامین اعتصامی در ۱۸۴ صفحه  با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۹ هزار تومان در نشر یادشده عرضه شده است.

در مقدمه مترجم آمده است: بی‌اطلاعی از تحولات جدید در حوزه علوم، یکی از کاستی‌هایی است که چنانچه دامن‌گیر جامعه علمی کشور به طور عام و جامعه پزشکی  به طور خاص شود، ممکن است نتایج فاجعه‌باری به دنبال داشته باشد. از سوی دیگر، به علت ضعف نظام آموزشی کنونی، میزان تسلط دانش‌آموختگان به زبان‌هایی که منابع به آن نوشته می‌شود، گاه آنچنان اندک است که در عمل استفاده از منابع اصلی را برای آنان به غایت دشوار می‌سازد.  راه‌حل دراز مدت این مشکل را می‌توان اصلاح نظام آموزش دانست، اما شوربختانه، تصحیح ویرانی به بار آمده از تصمیمات تکانشی به این آسانی نیست...

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج