فیلم برنده اسکار «مهتاب» تعداد سینماهای نمایش‌دهنده خود را در سراسر آمریکا به 1500 سالن افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از ورایتی، «A۲۴»، کمپانی توزیع‌کننده فیلم «مهتاب» اعلام کرد شمار سینماهای نمایش دهنده این فیلم پس از کسب جایزه بهترین فیلم از هشتادونهمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سراسر آمریکا به 1500 سالن افزایش یافته است.

فیلم «مهتاب» در آخرین هفته اکران خود پیش از مراسم اسکار در 585 سالن سینمای آمریکا به روی پرده رفت و به فروشی بالغ بر نیم‌میلیون دلار دست یافت و در مجموع در نوزدهمین هفته نمایش داخلی مجموع فروش خود را به ۲۲.۱ میلیون دلار رساند، اما حالا باید منتظر ماند و دید کسب اسکار توسط این فیلم و با اضافه شدن نزدیک به هزار سالن نمایش دهنده در نهایت فروش این اثر را به چه رقمی می‌رساند.

سال گذشته فیلم «اسپاتلایت» پس از کسب جایزه اسکار تعداد سالن‌های نمایشی خود را از 685 به 1227 سالن افزایش داد و در حالیکه در 18 هفته اول اکران تنها ۱.۸ میلیون دلار فروخته بود، دو ماه بعد فروش خود را به 45 میلیون دلار افزایش داد.

داستان فیلم «مهتاب» به کارگردانی «بری جنکینز» درباره زندگی پسری سیاهپوست به نام «شایرون» از کودکی و نوجوانی تا بزرگسالی است و به مشکلات فرهنگی و خانوادگی بسیار زیادی که وی در یک محله فقیر و بدنام سیاهپوستان با آن مواجه است می‌پردازد.

این فیلم علاوه بر کسب جایزه بهترین فیلم جوایز اسکار 2017 در رقابتی سخت با «لالالند»، جوایز بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (ماهرشالا علی) را نیز از آن خود کرد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج