مسوول مرکز راویان سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس سپاه و بسیج گفت: زائران راهیان نور، مایحتاج خود را از خوزستان تهیه کنند تا به اشتغال مردم این استان کمک شود.

به گزارش خبرگزاری موج، سردار ابوالفضل مسجدی گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی رهنمودهایی در خصوص برگزاری اردوهای راهیان نور ارائه کرده‌اند که یکی از آن موارد، استفاده از راویان پیشکسوت بود و ما در سال جاری تمامی راویان استقراری در زیارتگاه‌های راهیان نور را از بین راویان پیشکسوت و مجرب انتخاب کردیم و سعی می‌کنیم در این زمینه تمهیدانی ایجاد کنیم تا از ورود تحریف به دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران جلوگیری شود.

وی در ادامه با اشاره به تحقق بخشی به اقتصادمقاومتی در اردوهای راهیان نور، اظهار کرد:بر اساس الگوی اقتصاد مقاومتی باید از همه ظرفیت‌ها استفاده کرد و سوغات محلی یکی از ظرفیت‌های ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی است و یقینا اگر زائران راهیان نور به خرمشهر و آبادان سفر می‌کنند، با خرید سوغاتی‌های محلی، می‌توانند به اشتغال مردم خوزستان کمک کنند.

سردار مسجدی خاطرنشان کرد: سالانه 5 میلیون نفر گردشگر و زائر به آبادان و خرمشهر سفر می‌کنند که اگر به طور متوسط هر نفر یک کیلو از این سوغات‌ها بخرند،یقینا مردم این استان بیش از پیش از حضور زائران راهیان نور در این استان، استقبال خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: حضور و استقبال مردم در اردوی راهیان نور و هم‌پیمان و هم‌میثاق‌ شدن زائران در راستای سخنان مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی نشان دهنده نزدیک شدن به تحقق این مهم در اردوهای راهیان نور است و باید گفت که فرهنگ‌سازی لازمه شروع هر کاری از جمله این موضوع است و به دنبال آن اقتصاد مقاومتی نیاز به عملیاتی شدن در همه عرصه‌ها را دارد.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج