یک ناشر کانادایی در مذاکره با ابراهیم حسن بیگی نویسنده کتاب «ماجراهای ماهی طلایی»، خواهان خرید رایت این کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری موج، ناهید محمد الشوا مدیر انتشارات نون در  کانادا در حاشیه برگزاری نمایشگاه کتاب عمان و در مذاکره‌ای با ابراهیم حسن بیگی نویسنده کتاب «ماجراهای ماهی طلایی» خواهان خرید رایت این کتاب شد.

خانم الشوا که همچنین نویسنده‌ای فلسطینی و ساکن کاناداست، ادبیات داستانی کودکان ایران به خصوص تصویرگری کتاب کودک را کم نظیر دانست و گفت که تاکنون چهار عنوان از کتاب‌هایش توسط ایرانیان تصویرگری شده است.

«ماجراهای ماهی طلایی» در ۵ جلد به صورت ۲ زبانه (فارسی و انگلیسی) توسط نشر ساز و کار در سال ۹۴ منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، رایزنی فرهنگی ایران در عمان درباره ارتباط با ناشران و هماهنگی پیرامون جلسات و گفت و گوها جهت خرید و فروش رایت و ترجمه کتاب‌هها به زبان‌های دیگر تلاش‌های زیادی انجام داده و در این نمایشگاه ملاقات‌های خوبی با ناشران متعدد صورت گرفته است.

ابراهیم حسن‌بیگی نویسنده رمان محمد (ص) به عنوان مهمان افتخاری غرفه ایران در بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب عمان حضور دارد.

مطابق همین گزارش، بیست و دومین دوره نمایشگاه کتاب عمان تا ۱۴ اسفند برپا است. موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در این دوره از نمایشگاه با ۴۰۰ عنوان کتاب در زمینه‌های ادبیات معاصر و کلاسیک، کودک و نوجوان، ایران‌شناسی، هنر و آموزش خط درغرفه ای به مساحت ۲۷ مترمربع شرکت کرده است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج