سریال «آخرین پرواز کرکس» به تهیه‌کنندگی وحید چالاک و کارگردانی جواد مطوری جدیدترین محصول خانه پویانمایی انقلاب اسلامی است که برای نخستین‌بار در کانال تلگرامی منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج، این مینی سریال که با فرم موشن کمیک و در 13 قسمت 8 دقیقه‌ای تولید شده است، ناگفته‌هایی از پیچیده‌ترین پرونده‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران را روایت می‌کند و در کانال تلگرامی سازمان هنری رسانه‌ای «اوج» در حال انتشار است.
 

بنا بر این گزارش، این نخستین‌بار است که یک سریال با فرم موشن کمیک بطور اختصاصی در تلگرام منتشر می‌شود و علاوه بر فرم قابل قبول فنی آن، اطلاعات طبقه‌بندی است که برای نخستین‌بار به انتشار عمومی رسیده و از این منظر می‌تواند ابعاد جدیدی از پیچیدگی‌های این پرونده مهم اطلاعاتی جمهوری اسلامی را که تمام دستگاه‌های امنیتی کشور اعم از وزارت اطلاعات، سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و... درگیر آن بودند را به معرض نمایش قرار دهد.

مینی سریال «آخرین پرواز کرکس» که بر اساس واقعیت تولید شده، به قلم حسین بهزاد نوشته شده است که پیش از این با کتاب «همپای صاعقه» مورد تمجید مقام معظم رهبری قرار گرفته و ایشان در تقریظ بر این کتاب توصیف «لحظات و حالات ثبت شده در سراسر این کتاب» را «حیرت انگیز» خوانده بودند.

تا کنون 2 قسمت از این مینی سریال در کانال تلگرامی سازمان هنری رسانه‌ای اوج منتشر شده است و پخش این مجموعه هرروز ساعت 18 در این کانال تلگرامی ادامه دارد. نسخه باکیفیت اچ دی این مجموعه نیز بطور همزمان در سامانه آپارات بارگذاری می‌شود.

خانه پویانمایی انقلاب اسلامی علاوه بر تولید مجموعه های متعدد پویانمایی، با تولید فیلم سینمایی «فهرست مقدس» توانسته بود دیپلم افتخار بهترین پویانمایی را از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر کسب کند.

 

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج