دبیرخانه جایزه مهرگان با اعلام پایان کار هیأت‌های داوری جایزه در بخش‌های علم و ادب اعلام کرد مراسم نهایی اهدای جوایز در روز جمعه ۱۳ اسفندماه از ساعت ۱۶تا ۱۹ در محل سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری موج، مراسم نهایی اهدای جوایز مهرگان با حضور چهره‌ها و دوستداران ادبیات و محیط زیست برگزار می‌شود و در آن برگزیدگان بخش‌های ادبی و علمی، تندیس مهرگان، جایزه نقدی و لوح تقدیر خود را دریافت می‌کنند.

راه‌یافتگان به مرحله نهایی پانزدهمین و شانزدهمین دوره جایزه مهرگان ادب در بخش بهترین «رمان» و بهترین «مجموعه داستان» در ماه‌های گذشته اعلام شده و با به پایان رسیدن داوری در دهمین و یازدهمین دوره جایزه مهرگان علم، کار هیأت‌های داوری مهرگان خاتمه یافته است.

علیرضا زرگر مدیر جایزه مهرگان با اشاره به تغییرات پدیدآمده در ترکیب هیأت داوران و آیین‌نامه جایزه مهرگان علم گفت: به دلیل محدود بودن تعداد کتاب‌های مهم تألیف‌شده در زمینه محیط زیست، هیأت داوران به اتفاق آرا تصمیم گرفته است که همراه با بررسی کتاب‌های تألیفی به نقش تشکل‌های مردمی، چهره‌های تأثیرگذار و فعالیت‌های ترویجی و آموزشی محیط زیست نیز توجه شود و برگزیدگان این بخش‌ها نیز معرفی شوند.

مدیر جایزه مهرگان با قدردانی از مهندس اسکندر فیروز بنیان‌گذار محیط زیست ایران که به رغم کهولت سن و دشواری حضور در جلسات داوری به عنوان رئیس هیأت داوران جایزه مهرگان علم به این جایزه یاری می‌رساند از سال‌ها تلاش موثر و خدمت زنده‌یاد مهندس علی پازوکی دبیر و داور قدیمی این جایزه به نیکی یاد کرد و افزود: جایگاه ممتاز علمی و خدمات ارزنده این انسان شریف همواره در خاطر دوستداران محیط زیست ایران خواهد ماند.

به گزارش دبیرخانه جایزه مهرگان داوری دهمین و یازدهمین دوره جایزه مهرگان علم در بخش‌های علمی، رسانه‌ها و تشکل‌ها را این افراد بر عهده داشته‌اند: مهندس اسکندر فیروز رئیس هیأت داوران، مهندس هوشنگ ضیایی دبیر، دکتر عبدالحسین وهاب‌زاده، مهندس محمدرضا داهی، بهرام معلمی، مهندس هومن جوکار، اسماعیل عباسی و مژگان جمشیدی.

کار بررسی آثار علمی و فعالیت تشکل‌های مردمی و برنامه‌های آموزشی و ترویجی در حوزه محیط زیست برای دوره‌های دوازدهم و سیزدهم جایزه مهرگان علم آغاز شده و در بازه زمانی ۱۳۹۴-۱۳۹۵ مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

دبیرخانه جایزه مهرگان صندوق پستی ۵۵۵-۱۹۶۱۵ تهران و ایمیل mehreganPrize@gmail.com را برای ارسال  کتاب‌ها و طرح مطالب و پیشنهادات فعالان محیط زیست، ناشران و اهل قلم در نظر گرفته است.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج