«خدمت به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران از با ارزش‌ترین اعمال است و لازم است برای رسیدگی و رفع مشکلات آنها تلاش بیشتری کرد.»

به گزارش خبرگزاری موج، آیت‌الله نوری همدانی پیش از ظهر شنبه (7 اسفند)‌ در دیدار اعضای ستاد تکریم خانواده شهدای مدافعان حرم اظهار کرد: خدمت به خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران از با ارزش‌ترین اعمال بوده و لازم است برای رسیدگی و رفع مشکلات آنها تلاش بیشتری کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه در اسلام اعمال زیادی است و یکی از با فضیلت‌ترین اعمال شهادت و جانبازی در راه خدا است، افزودند: برای شهید خصوصیاتی است، از جمله آن نظر به وجه‌الله و ورود به بهشت است.

وی افزود: انبیاء الهی هم در حالی که در دستی کتاب و در دست دیگر سلاح داشتند، مبعوث به رسالت شدند تا بتوانند با کسانی که حاضر به پذیرش دین نیستند، جهاد کنند .

وی در پایان با بیان اینکه در قرآن ابتدا سخن از جهاد در راه خدا برای عزت دنیای اسلام شده است افزود: جنگ نرم از مسائلی بود که انبیاء الهی همیشه با آن سروکار داشتند و از این طریق به مبارزه با دشمنان می‌رفتند و اگر جنگ نرم پاسخ نمی‌داد، به جنگ سخت روی می‌آوردند.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج