مستند بلند «پردیس‌های خیال» تازه‌ترین اثر هادی آفریده به اتمام رسید و بهناز جعفری بازیگر سینمای ایران گفتار متن این مستند را خواند.

به گزارش خبرگزاری موج، طبق اعلام سازنده‌؛ این مستند پژوهشی گسترده در جستجوی باغ ایرانی در فلات خشک ایران است و از باغ تاریخی کوروش در پاسارگارد تا دیگر باغ‌های پراکنده در کویرهای ایران را در بر می‌گیرد.

لوکیشن‌های این مستند در شهرهای  کاشان، اصفهان، یزد، مهریز، ابر کوه، کرمان، شیراز، طبس و بیرجند فیلمبرداری شده و پژوهش گسترده‌ای درباره باغ ایرانی در کویرهای ایران را در بر می‌گیرد.

مستند «پردیس‌های خیال» پس از گذراندن مراحل طولانی فیلمبرداری در اغلب کویرهای مرکزی و شرقی کشور در مدت زمان 70 دقیقه تهیه شده است.

در این مستند ناصر مشهدی زاده – فریار جواهریان - ترانه یلدا - ثریا بیرشک و بهرام صدری از باغ شناسان و پژوهشگران به نام ایرانی حضور دارند.

محقق، طراح و کارگردان : هادی آفریده – گوینده : بهناز جعفری - فیلمبردار : رضا تیموری - تدوین : بابک بهرام بیگی – عکاس و دستیار کارگردان: روشنک اهرابی - صدابردار : احمد رضا طائی – صداگذار : مهرشاد ملکوتی - دستیار فیلمبردار : سهیل صباحی - مدیران تولید : اعظم صادقی منفرد - وحید مدرس زاده –حامد بقاییان – حسین ظرافت - علیرضا بیاتی – احمد صابری – حمل و نقل : حسین سلطانلو – محصول شبکه مستند – تهیه‌کننده:هادی آفریده.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج