امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت:گفتمان دینی باعث وحدت بین کشورهای اسلامی می شود و مذاکره بهترین راه برای کاهش اختلافات بین ملت های اسلامی است.

به گزارش خبرگزاری موج، مولوی عبد الحمید اسماعیل زهی در بیست و هشتمین همایش علمی تحقیقی مذاهب اسلامی در زاهدان افزود: تنوع قومی و مذهبی همواره در کشور عامل ثبات و تقویت اقتدار کشور بوده است.

امام جمعه اهل سنت زاهدان در ادامه با تاکید بر پرهیز از افراط و تفریط در مسائل مذهبی از سوی هرمذهب و قوم افزود: پرداختن و دامن زدن به مسایل تفرقه انگیز همواره عقب‌ماندگی جامعه و منطقه را به‌دنبال داشته است که اگر وحدت و برادری خود را با تحمل همدیگر حفظ کنیم همه ما شیرینی و لذت آن را در برابر چشم دشمنان امت اسلامی لمس می‌کنیم.

وی اظهار کرد: بهترین الگوی ما سیره سیدالمرسلین نبی مکرم اسلام(ص) است که ظرفیت بالا برای اتحاد مسلمین دارند همان طور که مردم دنیا را هدایت کردند.

مولوی عبدالحمید در ادامه خاطرنشان کرد: دین اسلام دینی وسیع با دید باز و ظرفیت بالا است که می توانیم با همه جهانیان در صلح و دوستی زندگی کنیم اما ما از ظرفیت بزرگ این دین کمتر استفاده می کنیم.

وی تصریح کرد: با پذیرفتن همدیگر، درک متقابل و تدبیر در رابطه با تکفیر و افراط گرایی و رعایت حقوق اقلیت های دینی و قومی از این فرصت و ظرفیت عظیم برای وحدت و همدلی استفاده کنیم.

مولوی عبدالحمید افزود: اگر کشور های غربی بحث حقوق بشر را مطرح می کنند پس چرا به مساله فلسطین و کشتار در این منطقه اشاره نمی کنند؟

امام جمعه اهل سنت زاهدان، امریکا را عامل اصلی جنگ افروزی در منطقه دانست.

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج