برندگان هفتادمین دوره جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) با پیشتازی فیلم موزیکال «لالا لند» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری موج به نقل از گاردین، فیلم «لالا لند» ساخته «دمین شزل» که تاکنون موفق به کسب جوایز سینمایی متعدد سینمایی شده در جوایز آکادمی فیلم بریتانیا (بفتا) نیز خوش درخشید و پنج جایزه از جمله بهترین فیلم و کارگردانی را از آن خود کرد تا یک قدک دیگر به کسب جایزه اسکار نزدیک شود.

این فیلم که جایزه بهترین فیلم موزیکال/کمدی جوایز گلدن گلوب را نیز از آن خود کرده، در جوایز آکادمی اسکار نیز در ۱۴ شاخه نامزد کسب جایزه است.

فهرست کامل برندگان هفتادمین دوره جوایز بفتا به شرح زیر است:

*بهترین فیلم:

«لالا لند»

نامزدها: «ورود» (دنیس ویلنوو)، «من، دنیل بلیک» (کن لوچ)، «لالا لند» (دیمین شزل)، «منچستر کنار دریا» (کنت لونرگان)، «مهتاب» (بری جنکینز)

*بهترین کارگردانی:

«دیمین شزل» (لالا لند)

نامزدها: «دنیس ویلنو» (ورود»، «کن لوچ» (من، دنیل بلیک)، «دیمین شزل» (لالا لند)، «کنت لونرگان» (منچستر کنار دریا)، «تام فورد» (حیوانات شبانه)

 

 

*بهترین فیلم بریتانیایی:

«من، دنیل بلیک»

نامزدها: «عزیر آمریکایی»، «انکار»، «هیولاهای شگفت‌انگیز و زیست‌گاه آن‌ها»، «من، دنیل بلیک»، «یادداشت‌هایی درباره کوری» و «زیر سایه»

*بهترین فیلم غیرانگلیسی:

«پسر شائول»

نامزدها: «دیپان» (فرانسه)، «جولیتا» (اسپانیا)، «موستانگ» (فرانسه)، «پسر شائول» (مجارستان)، «تونی اردمان» (آلمان)

*بهترین مستند بلند: 

سیزدهمین» ( آو دوورنای)

نامزدها: سیزدهمین» ( آو دوورنای)، «بیتلز: هشت روز یک هفته» (ران هاوارد)، «شکارچی عقاب» (اوتو بل و استیسی ریس)، «یادداشت‌هایی پیرامون کوری» (پیتر میدلتون و جیمز اسپینی)، «وینر» (جاش کریگمن و الیس استاینبرگ)

*بهترین انیمیشن: 

«کوبو و دوتار»

نامزدها: «در جستجوی دُری»، «کوبو و دوتار»، «موآنا» ، «زوتوپیا»

*بهترین بازیگر مرد:

«کیسی افلک» (منچستر کنار دریا)

نامزدها: «اندرو گارفیلد» (ستیغ آره‌ای)»، «کیسی افلک» (منچستر کنار دریا)، «جیک جیلنهال» (حیوانات شبانه)، «رایان گاسلینگ» (لالا لند)، «ویگو مورتنسن» (کاپیتان فنتاستیک)

*بهترین بازیگر زن:

«اما استون» (لالا لند)

«ایمی آدامز» (ورود)، «امیلی بلانت» (دختری در قطار)، «اما استون» (لالا لند)، «مریل استریپ» (فلورانس فاستر جنکینز)، «ناتالی پورتمن» (جکی)

*بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

«دو پاتل» (شیر)

نامزدها: «آرون تیلور جانسون» (حیوانات شبانه)، «دو پاتل» (شیر)، «هیو گرانت» (فلورانس فاستر جنکینز)، «جف بریجز» (اگر سنگ ببارد)، «ماهرشالا علی» (مهتاب)

 

*بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

«ویولا دیویس» (حصارها)

نامزدها: «هیلی اسکوایرز» (من دنیل بلیک)، «میشله ویلیامز» (منچستر کنار دریا)، «نائومی هریس» (مهتاب)، «نیکل کیدمن» (شیر)، «ویولا دیویس» (حصارها)

*بهترین فیلمنامه اصلی:

«منچستر کنار دریا» (کنت لونرگان)

نامزدها: «اگر سنگ ببارد» (تام شریدان)، «من، دنیل بلیک» (پل لاورتی)، «لالا لند» (دیمین شزل)، «منچستر کنار دریا» (کنت لونرگان)، «مهتاب» (بری جنکینز)

*بهترین فیلمنامه اقتباسی: 

«شیر» (لوک دیویس)

نامزدها: «ورود» (اریک هایسرر) ، «ستیغ اره‌ای» (اندرو نایت و رابرت شنکان)،«چهره‌های پنهان» (تئودور ملفی و الیسون شرودر)، «حیوانات شبانه» (تام فورد)، «شیر» (لوک دیویس)

*بهترین موسیقی متن:

«جاستین هورویتز» (لالا لند)

نامزدها: «یوهان یوهانسن» (ورود)، «میکا لوی» (جکی)، «جاستین هورویتز» (لالا لند)، «داستین اوهالوران» و «هاوشکا» (شیر)، «ایبل کورزنیوسکی» (حیوانات شبانه)

*بهترین فیلمبرداری:

«لینوس سندبرگ» (لالا لند)

نامزدها: «بردفورد یانگ» (ورود)، «گیلس ناجنز» (حتی اگر سنگ ببارد)، «لینوس سندبرگ» (لالا لند)، «گریگ فریزر» (شیر)، «سیموس مک‌گریوی» (حیوانات شبانه)

 

 

*بهترین تدوین:

«ستیغ اره‌ای»

نامزدها: «ورود»، «ستیغ اره‌ای»، «لالا لند»، «منچستر کنار دریا»، «حیوانات شبانه»

*بهترین طراحی لباس:

«جکی»

نامزدها: «متفقین»، «هیولاهای شگفت‌انگیز و زیستگاه آن‌ها»، «جکی»، «لالا لند»

* بهترین چهره‌پردازی:

«فلورنس فاستر جنکینز»

نامزدها: «دکتر استرنج»، «فلورنس فاستر جنکینز»، «ستیغ اره‌ای»، «حیوانات شبانه»، «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»

*بهترین جلوه‌های ویژه تصویری:

«کتاب جنگل»

نامزدها: «ورود»، «دکتر استرنج»، «جانوران شگفت‌انگیز و زیست‌گاه آن‌ها»، «کتاب جنگل»، «روگ وان: داستانی از جنگ ستارگان»

عضویت در کانال تلگرامی خبرگزاری موج